Pdf Kitap

Devlet Adamlarına Nasihatler Pdf indir

Devlet Adamlarına Nasihatler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Devlet Adamlarına Nasihatler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Defterdar Sarı Mehmed Paşa tarafından kaleme alınan Devlet Adamlarına Nasihatler isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Devlet Adamlarına Nasihatler kitabını 9786057547996 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Devlet Adamlarına Nasihatler pdf oku indir.

Devlet Adamlarına Nasihatler pdf indir

İnsanoğlu beşer olması hasebiyle Hz. Âdem’den beri benzer bireysel ve toplumsal özellikler gösterir; zaafları, arzuları, korkuları, istekleri, çeldiricileri aşağı yukarı aynıdır. Bu istek ve davranışların, zaafların belki ismi değişir, kalıbı değişir, zamanı değişir ama esası değişmez.
Toplumun ortak yaşamında görünür hâle gelen zafiyetler ve buna bağlı olarak yaşanan aksaklıklar sağduyulu bir çok insanı konu üzerinde düşünmeye ve çözümler üretmeye sevk etmiştir. Eli kalem tutan bu bireyler, tecrübelerinden ve genel geçer kaide ve kurallardan hareketle çözüm önerileri sunmaya çalışmışlardır. Önerilerin mühim bir kısmı toplumun değer yargılarında referans aldığı kutsal metinlerden yapılan çıkarımlara dayanır.
Elinizdeki eser, Osmanlının inkıraz zamanında bürokraside görev almış, devlet işleyişindeki aksaklıkları görmüş ve yaşamış bir devlet adamının problemlerin kaynağına ve çözümüne dönük düşünce ve önerilerini içine alır. Kitabın yazarı Defterdar Mehmet Paşa, devlet yönetiminde bulunan zevatın hareket tarzından bireyin hasletlerine ve kaçınması gereken kötü huylarına kadar bir çok hususa dikkat çekmiştir. Gerek yöneticilerin ve gerekse bireylerin toplumsal hayatta hassasiyet göstermeleri gereken ana prensipleri akıcı bir dille ve dayanaklarıyla ifade etmiştir. Okuyucu, okuma işlemini bitirdiğında bugün yaşadığı bir çok sorunun geçmişte de meydana geldiğinı görecek ve onların tecrübelerinden istifade etme imkânı bulacaktır.

Devlet Adamlarına Nasihatler kitap özeti

Devlet Adamlarına Nasihatler pdf oku

Devlet Adamlarına Nasihatler Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu