Tarih Kitapları

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim Pdf indir

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 112 sayfadan oluşan Derdini Sordum Derdimizi Dinledim kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Özgür Akın Oto tarafından kaleme alınan Derdini Sordum Derdimizi Dinledim isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 21 cm ebatındadır. Derdini Sordum Derdimizi Dinledim kitabını 9789753442510 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Derdini Sordum Derdimizi Dinledim pdf oku indir.

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim pdf indir

Şeyh Sait isyanın artçı sarsıntılarının devam ettiği zamanlar… Bu sarsıntılardan birisi olan Sason isyanı, ardında ölüler, harabe köyler, darmadağın olmuş gelenekler, bir daha hiç olamayacak gelecekler ve bir de anneannem Gülistan Çelik’i bıraktı.
O, uzun bir yola ve geniş zamanlara hapsedilmiş sayısız sürgünlerden yalnızca biriydi. Ne bir kahraman, ne bir asi, ne bir bilge idi. Sadece bir çoçuktu, kırmızı elbiseli bir kız çocuk.
Sonra büyüdü, ama derdi ondan daha büyüktü. O kadar büyüktü ki neye baktıysa hep onu gördü, dahası ona bakanlar da yalnızca onun derdini gördü.
Ben de onlardan biriydim. Başka meraklar ve heveslerin peşinde dolanırken anneannemi gördüm.
Dertliydi…
Derdini sordum, derdi derdimizmiş onu öğrendim.

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim kitap özeti

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim pdf oku

Derdini Sordum Derdimizi Dinledim Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu