Edebiyat Kitapları

Deli İbram Divanı Pdf indir

Deli İbram Divanı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Deli İbram Divanı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ahmet Büke tarafından kaleme alınan Deli İbram Divanı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12.5 x 19.5 cm ebatındadır. Deli İbram Divanı kitabını 9789750755408 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Deli İbram Divanı pdf oku indir.

Deli İbram Divanı pdf indir

Fabrikanın bacasının tüttüğü ilk gün başladılar can almaya. Dişlerine kan değmiş kurt sürüsü gibi denize daldılar. Yaş almış demediler, ufak demediler, yavrulama zamanı demediler. Köstence’nin göğü yağ kokusuyla doldu. İnsanlar öğürerek gezer oldu. Süngüyle vurmak başka ama tüfekle avlanmak dayanılır değildi. O tarraka, o gümbürtü! Dağlara kaçtım kaç defa. Mağaralara girdim. Solucanlarla çıyanlarla geçirdim günlerimi. Ama sabah olup gün doğunca o sesler yine her yanı tutuyordu.

Deli İbram Divanı Pdf, Deli İbram Divanı, öykücülüğümüzün yaşayan büyük ismi Ahmet Büke’nin romanda da ne kadar mahir olduğunu gösteren, uzun seneler akıllarda kalacak, konuşulacak bir eser. Ege insanının doğayla, tarihle, efsanelerle beslenen yaşamı, coğrafyamızın kangren olmuş adaletsizlik, gelir eşitsizliği poblemleriyla harmanlanıyor, bir ada ve deniz hikâyesi olarak şekilleniyor. İzmir’in de yer yer karakter olarak belirdiği bir dönem romanı olan Deli İbram Divanı, deniz edebiyatımızın klasikleri arasına girmeye aday.

#ada #deniz #balıkçılar #dalyan #söylence #izmir #adalet #intikam

Deli İbram Divanı kitap özeti

Deli İbram Divanı pdf oku

Deli İbram Divanı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu