Çocuk Kitapları

Dehya Çocuklar Pdf indir

Dehya Çocuklar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 276 sayfadan oluşan Dehya Çocuklar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yakup Öztürk tarafından kaleme alınan Dehya Çocuklar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Dehya Çocuklar kitabını 9786052497333 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dehya Çocuklar pdf oku indir.

Dehya Çocuklar pdf indir

Dünya’da İNDİGO benimse DEHYA diye adlandırdığım bu çocuklar; kendilerine çocuk muamelesi yapılmasını asla kabul etmiyor. Onlara her konuyu geniş bir şekilde izah etmeniz, ikna etmeniz ve saygı göstermeniz gerekiyor. Yüzsenelerdır devam ede gelen geleneksel eğitim mantığını ve felsefesini yok sayıyorlar. Klasik olarak öğrene geldiğimiz metotlarla eğitim almayı reddediyorlar.
 
Enerjileri hiperaktivite teşhisi konulacak kadar fazla olduğu için çoğunlukla hiperaktivite ve dikkat bozukluğu var deyip eve yollanan tiplerdir. Hiperaktivite ve dikkat bozukluğu olan çocuklar öğrenme kuvvetliğü yaşarlar. Dehyalar ise uzun ve konsantre dikkat süreleriyle öğrenme fetişistleridir. Bırakın dikkat bozukluğunu; dikkat süresi akranlarına göre bi hayli uzun ve yoğundur.
 
Sosyal iletişim yönleri bi hayli iyidir. Algıları olağanüstü, sezgileri ise olağanüstüdır. Bakışları, duruşları çok belirgin ve keskindir. Dünyayı yönetmeye, dünyaya sistem kurmaya ehliyetli; süperler ordusudur. Özgüven ve özdenetimleri kuvvetli, çok aktif, çok zeki ve bunun yanında otoriteyle kavgalı ve sisteme başkaldıran asil ruhlu çocuklardır.

Dehya Çocuklar kitap özeti

Dehya Çocuklar pdf oku

Dehya Çocuklar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu