Çocuk Kitapları

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 64 sayfadan oluşan Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. R.L. Stevenson tarafından kaleme alınan Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri kitabını 9786052491065 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku indir.

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir

Babam, Bristol´dan elli mil ötede denizin kıyısındaki köyde Amiral Benbow isimli bir yolcu hanı işletiyordu. Eylül´ün on yedisiydi. Hana yaşlı bir denizci geldi. Esmer, geniş yüzünde kesik ve yara izleri vardı. Uzun boylu ve kuvvetliydü. Denizcinin ardından gelen uşak el arabasıyla ağır bir sandık taşıyordu. 

Denizci, denize ve bana baktı. “Burası güzel bir yer,” dedi. 
“Denizi severim. Buraya gelen fazla olur mu?” Babam yanıtladı. “Hayır! Acı ama gerçek. Sadece birkaç kişi gelir.”
“Bu iyi,” dedi denizci. Ardından uşağa seslendi. “Sandığı içeri taşı. Bu handa kalacağım. ben basit bir adamım, basit yemekleri severim. Romu da severim. Bir bardak rom getir.”
Uşağının sandığı taşımasına yardım ettim. Babam romu götürdü. Adama adını sordu. “Bana, Kaptan diyebilirsiniz” dedi denizci. 
Birkaç bozuk para bıraktı masanın üstüne. 
Uşağa da bir tane attı. “Arabanı al ve git.”

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri kitap özeti

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku

Define Adası / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu