Çocuk Kitapları

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Charles Dickens tarafından kaleme alınan David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri kitabını 9786052491058 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku indir.

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri pdf indir

Geceydi ve dışarıda korkunç bir fırtına vardı. Babam ölmüş, annem yapayalnız kalmıştı. Üstelik annem bebek bekliyordu. Kapı çalındı. “Kapıda biri var, Peggotty,” dedi annem. Peggotty, hem hizmetçi, hem de annemin dostu sayılırdı.
“Gidip bakayım,” dedi Peggotty. Gitti. Az sonra birlikte odaya babamın halası Bayan Trotwood girdi. “Bebek nerede?” diye sordu. “Henüz doğmadı,” dedi annem. “Yakında dünyaya gelecek.”

Bayan Trotwood, o sert sesiyle. “Genceciksin. Şimdi kocan da öldü, yalnızsın. Ama üzülme. Bebek kız olacak. Bebeğe bakacağım.” “Teşekkürler,” dedi annem. “Üzgünüm, sizi yalnız bırakmak zorundayım. Kendimi iyi hissetmiyorum. Odama gitmem gerek.”Bayan Trotwood, bir sandalyeye oturdu ve beklemeye başladı. Daha sonra odaya doktor girince, yerinden fırladı.

“Bebek geldi mi?” diye sordu. “Evet,” dedi doktor. “Kız mı?” “Hayır. Erkek.” “Bir erkek istemiyorum,” diye bağırdı Bayan Trotwood. “Küçük erkek çocuklarını sevmem.” Çok kızmıştı. Hemen evi terk etti. Bir daha da annemi görmedi.

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri kitap özeti

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri pdf oku

David Copperfield / Dünya Çocuk Klasikleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu