Pdf Kitap

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi Pdf indir

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786258431117 sayfadan oluşan Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Neil Philip tarafından kaleme alınan Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi isimli kitap Myths in Minutes dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi kitabını 20.01.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf oku indir.

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf indir

İNSANIN TOPLUM VE EVRENLE İLİŞKİSİNİ
ANLAMLANDIRMA SERÜVENİ

Antik Yunan’dan Keltlere, Amerika’dan Afrika’ya uzanan simgesel, insanüstü, kutsal bir yolculuk… Görseller eşliğinde dünyanın en fazla bilinen 200 mitolojik hikâyesi üzerinden karşı karşıya geldirmalı bir okuma…
Zamanın başlangıcından bu yana dünyanın her yerinde anlatılan, entelektüel ve spiritüel uzun bir arayışın hikâyesidir mitler. Bize dünyanın, insanlığın ve hayvanların yaratılışını, tanrıları ve kahramanları, doğa güçlerini ve doğaüstü yaratıkları anlatırlar.
Dakikalar İçinde serisinden Mitoloji, okuru Prometheus’un insanı yaratmak için Zeus’a meydan okumasından Truva’nın yok edilmesine; Mısır’daki güneş tanrısı Ra’nın saltanatından tek gözlü, kuzgun kanatlı Odin’e; tüm canlı varlıkların anası sayılan Anadolu’nun doğurganlık tanrıçası Kibele’den Altın Post ve Kutsal Kâse için yapılan kahramanca arayışlara uzanan zamansız bir serüvene davet ediyor. Her efsanenin ikonik bir görüntüyle resmedildiği mitlere kökenleri, ortak temaları ve anlamları ile ilgili yorumlar eşlik ediyor.
Sonsuz yaratılış ve yıkım, olmak ve dönüşmek, kader ve kurnazlık, kahramanlık ve eziyet, şehvet ve savaş temalarının günümüze taşındığı efsaneler üzerinden hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bir başvuru eseri…

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi kitap özeti

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf oku

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu