Edebiyat Kitapları

Dagny veya Aşk Şöleni Pdf indir

Dagny yahut Aşk Şöleni pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786054708895 sayfadan oluşan Dagny yahut Aşk Şöleni kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Zurab Karumidze tarafından kaleme alınan Dagny yahut Aşk Şöleni isimli kitap Dagny “Love Feast” dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Dagny yahut Aşk Şöleni kitabını 22.01.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dagny yahut Aşk Şöleni pdf oku indir.

Dagny yahut Aşk Şöleni pdf indir

Kitabın başlığında da altı çizildiği gibi, bu romanı ortaya koyduğı, birbiriyle çelişen iki öykü var:
Bir tanesi Norveçli şair ve oyun yazarı olan Dagny Juel (1867-1901) ile ilgili. Güzel, sanatsal, yaratıcı bir kadın. Maceraperest yaşamı onu tamamen değişik bir ülkeye getirir ve orada dengesiz erkek fantazilerinin kurbanı olur… Dangy Fuel, Edward Munch, August Strindberg, Gustav Vigeland gibi ünlülere  ilham vermiş ve 1890’ların Berlin boheminin “kraliçe”si olmuştur
Diğer öykü ise dinsel mistisizm ile erotizmin, sanatın ve politikanın mitik kökenlerinin hayali karışımı ile alakalıdir. Şaman sanatı, Bach’ın Füg Sanatı, Gnostisizm ve Modern estetik, Sihir ve Linguistik gibi ekstremleri dikkatle inceleyen hem ilkel gem de bir hatli geliştirilmiş çeşitli konularla alakalı bir oyundur… Bu konu ve fikirlerin karışımı hem dinsel hem sanatsal bir olay olan Kutsal Sevgi – Aşk Şöleni olarak adlandırılan hikâyede harmanlanır.
Aşk Şöleni’nin gerçeklikle karşılıklı bir etkileşime girdiği/kesiştiği geleneksel tema sınırsız eğlencenin ve şarap eşliğinde dönen tartışmaların olduğu şehirdir – Tiflis şehri.
Romanın bazı karakterleri tarihi bireylerdir – genç Joseph Stalin, terörist arkadaşı Camo, önsezilere sahip bir guru olan George Gurjieff, Gürcü şair Vazha Pshavela, pritimitivist Gürcü artist Niko Pirosmani, August Strindberg ve diğerleri. Diğer durumlarda ise Garnahor ve Satürn gezegeninden gelen kuzgun-benzeri yaratık gibi düzmece karakterler hikâyeye eşlik eder, farklı konseptlerin bunun yanında, birçoğu Gurjieff’in otobiyografik ve kozmik yazılardan çevirilmiştir.

Dagny yahut Aşk Şöleni kitap özeti

Dagny yahut Aşk Şöleni pdf oku

Dagny yahut Aşk Şöleni Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu