Pdf Kitap

Çok Hisseden Çocuk Pdf indir

Çok Hisseden Çocuk pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Çok Hisseden Çocuk kitabı 272 olarak çıkarılmıştır. Lorenz Wagner tarafından kaleme alınan Çok Hisseden Çocuk isimli kitap 9786050844993 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Çok Hisseden Çocuk kitabını 07.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çok Hisseden Çocuk pdf oku indir.

Çok Hisseden Çocuk pdf indir

Henry Markram, nörobilimin Elon Musk’ıdır. Beynin süper bilgisayar modelini inşa etmek için çalışan “Blue Brain Project”in arkasındaki isimdir. Onu beynin gizemli dünyasını büyük bir hırsla çözmeye iten motivasyon kaynağı ise son derece kişiseldir: Otizmli oğlu Kai.
Markram, Kai dünyaya geldiğunda da dünyanın en ünlü beyin araştırmacılarından biriydi. Lakin Kai’yle birlikte her şey değişti. Kai’ye otizm teşhisi konulmasıyla Markram’ın çalışmaları yeni bir odak kazandı ve bu sayede bilim dünyasının otizme bakışını kökten değiştiren çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. 
Otizmin empati eksikliği olduğuna dair bilimsel fikir birliği, Markram’ın oğluyla alakalı deneyimiyle uyuşmuyordu. Çünkü Kai gibi insanlar az değil, çok daha yüksek “hissediyorlardı”. Duyuları bu dünya için fazla hassastı. Öyleyse o güne kadar bilim dünyasında egemen olan anlayışın sarsılması ve uygulanan tedavinin kökten değişmesi gerekiyordu.
Çok Hisseden Çocuk, Henry Markram ve oğlu Kai’nin çaresizlik, hırs, tutku ve inançla dolu öyküsü. 

Çok Hisseden Çocuk kitap özeti

Çok Hisseden Çocuk pdf oku

Çok Hisseden Çocuk Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu