Akademik Kitaplar

Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Pdf indir

Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Kitabı 340 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Mayıs 2014 nolu ISBN numarasına sahip Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem kitabının yazarı Mustafa ÖztürkCoğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem PDF indirebilirsiniz. 

Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Kitabı Pdf indir

Bilimin temeli metodolojiye dayanır. Özellikle sosyal bilimlerde değişiklik dikkate alındığında metodolojinin önemi daha da artar. Mustafa Öztürk aracılığıyla kaleme alınan
Coğrafya Eğitiminde Araştırma adlı bu çalışma sosyal bilimler yönünden ülkemizde tekrarlanan araştırma kitaplarından farklı olarak, modernden post-moderne bilimsel
yaklaşımları göz ardı etmeden günümüz sosyal bilimler metodolojisini, bilimde ileri olan çağdaşları düzeysinde ve hatta onlara da örnek olacak yetkinlikte hazırlanmıştır. Sosyal bilimlerde bir soluk olabilecek bu çalışma, özellikle genç araştırıcılara, uzman kişilera, bilgi felsefesi ile ilgilenen herkese kaynaklık edecek niteliktedir. Çalışma coğrafya eğitimi başta olmak üzere tüm sosyal bilimleri kapsayacak içeriği aracılığıyla, Türk sosyal bilimlerine mühim katkılar sağlayacaktır.
Prof. Dr. Servet KARABAĞ, Gazi Üniversitesi

Dr. Öztürk aracılığıyla kaleme alınan bu eserin, her bölümü ayrı bir öneme sahiptir. Türkiyede bilimsel araştırma metotları ile alakalı çeşitli kitaplar bulunmakla birlikte, bilhassa sosyal bilim incelemelerinda XIX. yüzyıldan günümüze doğru kabul gören, eleştirilen, değişen paradigmaların anlatıldığı kısım mühim bir yeniliği içermektedir. Herhangi bir araştırmanın felsefesi, ön kabulü, paradigması onun niteliğini doğrudan etkilediğine göre; bilimsel yöntem ve tekniklerin anlatıldığı bir kitapta bilimsel paradigmaların anlaşılır biçimde izah edilmesi kesin bir ihtiyaç olmalıdır. İşte Öztürkün eserinde, coğrafya incelemelerinda paradigmalara yer verilmiş olması, buradaki anlatımların diğer sosyal bilim alanlarınca da kullanılabilmesi, araştırıcıların ufkunu açacak niteliktedir. Bununla alakalı bilgiler Türkiyede çokça yapılan betimsel
araştırmalardan çıkıp kuram daha da ilerletmeye yönelik konulara ağırlık verilmesi için bir anahtar vazifesi görmektedir.
Prof. Dr. Abdullah SAYDAM, Erciyes Üniversitesi

Bu kitap, özelde coğrafya eğitimi genelde ise sosyal bilimler alanında çalışma yapan araştırmacılara yönelik hazırlanmıştır. Örnekler genelde coğrafya eğitiminden seçilmiş olmakla birlikte, farklı disiplinlerden araştırmacılar için de faydalı bulunacağı kanısına varılmaktadır. Çalışmada araştırmanın pratik yönleri kadar teorik yönlerine de yer verilmiştir. Kitabı baştan sona okuyan birisi, bir araştırma sırasında gerçekleştirilen teorik ve pratik çalışmaların mantığını anlama ve farklı aşamalar içindeki ilişkileri görme şansına sahip olacaktır. Kitabın ulaşmak istediği hedef kitle, kendi sınıf-içi pratiğini geliştirmek maksadıyla inceleme yapan öğretmenler ile yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerdir. Araştırmaya yönelik pratik hususlar ve tavsiyeler, lisans düzeysindeki, özellikle Bilimsel Araştırma Yöntemleri dersinde kullanılmaya yöneliktir. Kitabın teori – yoğun kısımları ise ileri düzeyde yapılacak araştırmalar için kullanılabilir.

[…]

 

Etiketler: Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Pdf oku , Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem Pdf kitap indir, Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem pdf oku ücretsiz, Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem kitap indir ücretsiz, Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem pdf indir yandex, Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem pdf oku özet, Coğrafya Eğitiminde Araştırma Mustafa Öztürk Pegem kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu