Çocuk Kitapları

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri Pdf indir

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 80 sayfadan oluşan Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Vildan Güzel tarafından kaleme alınan Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri kitabını 9786257211000 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri pdf oku indir.

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri pdf indir

İslam Maneviyatının yani tasavvufun en mühim yazılı eserlerinden olan Hz. Mevlana’nın Mesnevi’si her zamanda ve her insanın anlayış düzeyine hitap eden hikaye etme metotlarıni ihtiva eder.
 
Hayvanların dilinden yahut onların konu edildiği hikayeler de bunlardandır. Bu hikayelerin çok katmanlı sembolik yapısını bütünüyle kuşatmak olabilecek olmasa da işaret edilmesi gereken mühim bir nokta var.
Tasavvufta bütün alem canlı, yani bir anlamda “hayvan”dır. bu yüzden yalnızca bugün “hayvan” olarak sınıflandırdığımız canlı varlıklara değil bütün eşyaya bu ibret gözüyle bakarak her birine hakkını vermek esas olmalıdır.
 
Bu kitabın da çocukların aleme bakışını “canlandırması” dileğiyle…
 
Doç.Dr. Zeynep Gemuhoğlu

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri kitap özeti

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri pdf oku

Çocuklar İçin Mesnevi Öyküleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu