Pdf Kitap

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi Pdf indir

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 264 sayfadan oluşan Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Susan Engel tarafından kaleme alınan Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi kitabını 9786257344197 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi pdf oku indir.

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi pdf indir

“Bir çocuğun görkemli bir yaşam macerasıne giden yol, çoğunlukla ket vurduğumuz o heyecanlı merakla başlar.”
-Cem Mumcu
 
Küçük çocuklar düşünmeye doymayan ve kendilerine verilen her bilgiyi sünger gibi emmeye hazır bireylerdir. Yaşamın gizemlerini fark etmeye ve onları birer birer çözmeye heveslidirler. Lakin bu yalnızca bir başlangıçtır. Araştırmalar, buluşlar ve fikirlerle dolu bir ortamda yetişmelerinin veya böyle bir ortamdan mahrum kalmalarının tek belirleyicisi, zihinlerindeki meşaleyi tutuşturan yetişkinlerle birlikte büyümeleridir. Peki siz, çocuğunuzun böyle bir ortamda büyümesi için yeterince çaba sarf ediyor musunuz?
 
Çok az sayıda yetişkin, çocukların aklının nelerle meşgul olduğu konusuna bilinçli olarak kafa yorar. Lakin herkesin bunu yapması gerekir. Çünkü fikirlere atılan tohumlar, ilk çocukluk senelerına dayanır. Bu ilk düşünsel girişimler, çocukların ileriki yaşamlarında olabileceken oluşturacakları daha kuvvetli ve yapılandırılmış fikirlere doğru atılan ilk adımlardır. Dahası, ufak çocukların bilgi parçalarını bir araya getirme metotları, yetişkinlerin fikir geliştirme süreçlerinin öngörüsüdür. Bu nedenle çocuklarla girilen her bir etkileşim oldukça önem taşır.
 
Anne babalar ile ufak yaştaki çocukların arasında geçen en basit diyalog dahi çocukların zihninde kuvvetli ve uzun soluklu etkiler bırakır. Çocuklar için sorular, istedikleri yanıtları alabilmeleri hususunda benzersiz bir araçtır. Lakin bu bilgi veren etkileşimler, çocuklara aradığından çok daha yükseksını da sunabilir. Gelişim Psikolojisi Uzmanı Susan Engel, bu kitapta geleceğin yetişkini olan çocukların zihinsel yaşamına bebeklik dönemlerinden ibu yana ışık tutarak, bilinçli bir ebeveyn olma hususunda sizlere de yol gösterecek.
 

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi kitap özeti

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi pdf oku

Çocuk Zihnini Anlamak: Yeni Nesil Ebeveynlik Rehberi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu