Çocuk Kitapları

Çivisi Çıkmış Dünya Pdf indir

Çivisi Çıkmış Dünya pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Çivisi Çıkmış Dünya kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Attila Öztürk tarafından kaleme alınan Çivisi Çıkmış Dünya isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Çivisi Çıkmış Dünya kitabını 9786059484480 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çivisi Çıkmış Dünya pdf oku indir.

Çivisi Çıkmış Dünya pdf indir

Bu derleme, tarihteki savaş ve antlaşmaları konu alan diğer kitaplardan değişik bir anlayış ve anlatımla hazırlanmıştır. Kitabın  hazırlanışı esnasında ise özellikle iki husus dikkate alınmıştır:
Bunlardan ilki, kitaba konu olan savaşların ve antlaşmaların dünya tarihinde bir döneme mühim etkileri olması yönüdür.
İkincisi ise seçilen savaş ve antlaşmaların mutlaka yazılı ve güvenilir kaynaklar esas alınarak hazırlanmış olmasıdır. Bu hususlar, tarih bilgisi yönünden doğrulanmayan ve tarihi kaynaklar esas alınmadan anlatılan savaşların bu kitapta yer almasını engellemiştir. Bu neden­le­dir ki örneğin Homeros’un Ilyada’sında değinilen ve filmlere konu olan tanınmış Truva Savaşı her ne kadar kültürel açıdan mühim görülse de güvenilir tarihi kaynaklara dayanmaması sebebiyle bu derlemede yer almamaktadır.
Bu kitapta, 21. yüzyılın yüz karası olan ve binlerce kişiyin ölümüyle sonuçlanan Irak Savaşı’na kadar olan ve insanlığa eşi benzeri görülmemiş acılar çektiren onlarca sava­şı, bu savaşların ortaya çıkış nedenlerini, gelişimlerini ve sonuçlarını yüzsenelera bölerek ele alacağız.

Çivisi Çıkmış Dünya kitap özeti

Çivisi Çıkmış Dünya pdf oku

Çivisi Çıkmış Dünya Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu