Tarih Kitapları

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar Pdf indir

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 286 sayfadan oluşan Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Esin Kahya tarafından kaleme alınan Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar kitabını 9786056889745 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar pdf oku indir.

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar pdf indir

Çin Uygarlığının başlangıcı, MÖ 3000’lere kadar götürülebilmektedir ki, bu da Eski Türk Uygarlığı ile komşu olduğu dönemlere rastlamaktadır. Bu kitapta kısaca Çin Uygarlığının erken tarihli şekillenmesi anlatıldıktan sonra, Çin’deki matematik, astronomi, tıp ve eczacılık adına yapılan çalışmalar ele alınıp, değerlendirilmektedir.
 
Eserde, Çin’de bilim anlayışı çerçevesinde evrenin nasıl kavrandığı, insan ve evren arasında nasıl bir ilişki kurulduğu ele alınıp değerlendirilmiştir. Bu bağlamda olmak üzere, Çinli bilim adamı için, insanın yalnızca bilimsel açıdan değil, felsefi açıdan da değerlendirilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Çünkü Çinli bilim adamı, insanı müstakil bir yapı olarak değil, evrenle ve evrenin güçleriyle ilişkili olarak ele almaktadır. Bu anlayışı onların özellikle tıbbında görmek olabilecekdür; Konfüçyüs’te olduğu gibi.
 
Çin tıbbının etkisiyle şimdilerde yaygınlaşmaya başlayan, insanın kendi enerjisi kullanılarak, tedavi edilebileceği anlayışı, tıp teorilerinin de temelini teşkil eder. Bu bağlamda olmak üzere, bitkisel tedavi ile destekli masaj, akupunktur ve moksa gibi tedavilerden de söz edilmektedir.

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar kitap özeti

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar pdf oku

Çin’de Felsefe Matematik Astronomi Tıp ve Hayvansal İlaçlar Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu