Tarih Kitapları

Çin Dünden Bugüne Yeni Çin Pdf indir

Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789752563728 sayfadan oluşan Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin kitabı
TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Henry Kissinger tarafından kaleme alınan Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin isimli kitap On China dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin kitabını 16.11.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin pdf oku indir
.

Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin pdf indir

“Son derece zekice yazılmış bir kitap…
Çin tarihindeki ritim ve örüntüleri ustaca takip ediyor.”

Michiko Kakutani, The New York Times

“Müthiş bir kitap… Doğu ile Batı arasındaki ilişkilerin şekillenmesinde büyük payı olan Kissinger bi hayli sarsıcı, farklı zamanlarda ümit verici ve son derece kesin bir dille bizleri neler beklediğini anlatıyor.”

Chicago Sun-Times

Bilgece değerlendirmeler içeren bu kapsamlı tarihî analizde Henry Kissinger ilk defa bir ülke üzerine koca bir kitap yazıyor ve yarım yüzyılı aşkın süredir yakında zamandan tanıdığı, Batı ile diplomatik ilişkilerini bizzat şekillendirdiği Çin’i en vurucu yönleriyle tanıtıyor. Konfüçyus’un toplumu birleştirici “devlet dini” felsefesinden, modern Avrupa’nın müttefik güçleri ile Çin’in ilk defa diplomatik temasa geçtiği 18. yüzyıla, Çin-Sovyet ittifakının kuruluşu ve çöküşüne, Mao dönemine, Hindistan, Tibet ve Tayvan krizlerine, Kore Savaşı’na, Tiananmen Meydanı katliamına ve Deng Xiaoping öncülüğünde Çin’in ekonomik açılımına kadar bir çok dönüm noktasını aydınlatıyor. 88 yaşındaki Henry Kissinger bir dünya diplomasi duayeni ve Çin’e 40 defa diplomatik ziyarette bulunmuş bir ABD dışişleri bakanı kimliğiyle son bölümde Çin’in potansiyel bir süper güç olarak 21. yüzyıldaki rolüne ilişkin mühim değerlendirmelerde yer alıyor. Çin’in dünya sahnesindeki rolü üzerine 20. yüzyıl dünya siyasetinin başlıca aktörlerinden birinin tecrübesine dayanarak kaleme alınmış benzersiz bir çalışma.

Satın alma gücü yönünden hâlihazırda dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan ve önümüzdeki 15 yıl içinde dünyanın en büyük ekonomik gücü olması beklenen Çin’i yakında zamandan tanımak için bu kitabı mutlaka okuyun.
“Akıcı, çarpıcı… kısmen tarih, kısmen anıt ve her şeyden öte Çin dış politikasının varsayımları, metotları ve hedefleri üzerine geniş bir şekilde bir inceleme-araştırma kitabı.”

The Wall Street Journal
 

Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin kitap özeti

Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin pdf oku

Çin
Dünden Bugüne Yeni Çin Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu