Çocuk Kitapları

Çevremi Seviyorum Pdf indir

Çevremi Seviyorum pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Çevremi Seviyorum kitabı 64 olarak çıkarılmıştır. Jane Bull tarafından kaleme alınan Çevremi Seviyorum isimli kitap 9786051140988 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Çevremi Seviyorum kitabını 15.10.2009 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çevremi Seviyorum pdf oku indir.

Çevremi Seviyorum pdf indir

Çok kolay malzemeler yardımıyla çocuklarıyla eğlenip, eğlenirken de el becerilerini geliştirerek neşeli elişi etkinlikler yapmak isteyenler, yaklaşın!

Etkinlik kitaplarının amacı televizyon ve internetin hazırcılığa alıştıran sanal dünyasından çocukları uzaklaştırmak; onların anne babaları ve/ya kardeşleri ile nitelikli zamanlar geçirmelerini sağlamak.

Bu etkinlikler çocuğa sanat sevgisi, estetik beğeni kazandırırken çocukluğun erken zamanında kas-motor gelişimini desteklemektedir..

Çevremi Seviyorum da her geçen gün daha çok kirlenen dünyamız için en mühim önlemlerden birisi olan “geri dönüşüm” teması ile hazırlanmış bir kitap. 4 ana malzeme üzerine bina edilmiş kitap kâğıt, plastik, metal ve kumaşların geri dönüşümleri sağlanacak etkinliklerden buluşmaktedir. Her biri ayrı bölümde ele alınan maddeler ile ilgili genel bilgiler bölümlerin başında bulunmaktadır. Ne zaman icat edilmiş, nasıl imal edilir, nerelerde kullanılmış, geri dönüşümü nasıl yapılır vs. Daha sonra ise her sayfada o bölüme konu olan materyal ile yapılan etkinlikler yer alıyor.

· Atık kâğıtlarla sepet, kâse, kolye, çerçeve, resim

· Atık plastiklerle rengârenk çerçeveler; pet şişelerle minik saksı seraları, yağmur toplayıcı, kuş yemliği, kalemlik; rengarenk ambalaj kâğıtları ile modern yastıklar, perdeler

· Atık konserve kutularıyla kalemlikler, saklama kutuları; gıda ambalajları ile oyuncak robotlar, ışık yansıtıcı pırıl pırıl süsler

· Artık kullanılmayan kumaşlarla oyuncaklar, kilimler, cüzdanlar, çantalar, yastıklar…

Bu kitaptaki her şey tıpkı ninelerimizin, annelerimizin yaptığı gibi israf etmemek, yeniden kullanmak üzerine…

Üstelik her etkinlik sayfasında “atıklarınızı tanıyın” başlıklı minik bir balonda alakalı materyal ile alakalı kısa bir bilgi veriliyor. Yarının büyüklerinin yaşanılabilir bir dünya için bilinçli yetişmesini isteyen herkesin ilgisini çekecek dolu dolu bir kitap.

Kâğıtlarınızı, makasınızı, boyalarınızı, kalemlerinizi eğlenceye hazırlayın!

Çevremi Seviyorum kitap özeti

Çevremi Seviyorum pdf oku

Çevremi Seviyorum Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu