Tarih Kitapları

Çanakkale Ruhu Pdf indir

Çanakkale Ruhu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Çanakkale Ruhu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Halil Ersin Avcı tarafından kaleme alınan Çanakkale Ruhu isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çanakkale Ruhu kitabını 9786050818994 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çanakkale Ruhu pdf oku indir.

Çanakkale Ruhu pdf indir

Artık tükendiği, tarihten silineceği düşünülen Osmanlı Devleti’nin, üzerindeki tozları silkerek ayağa kalkışından bugüne tam 100 yıl geride kaldı. Lakin tarihte bu kadar kritik bir rolü olan Çanakkale Savaşı’na son senelerda gösterilen ilgiye rağmen hâlâ savaşın kıymeti, nedeni ve niçini tam anlamıyla anlaşılamamıştır. Bunun bunun yanında savaşla alakalı tartışmalar hep kabuğa takılmış, bir türlü öze inememiştir. Ardından küllerinden doğan yeni Türkiye ve yeni neslin de Çanakkale Zaferi’nin 100. senesinde bu zaferi ne kadar anlayabildiği de tartışmalı bir mevzudur. 
 

Halil Ersin Avcı bu çalışmasıyla; savaşla imha olma aşamasına gelen milletin gençliğini, şimdi aynı savaşı anlamaya ve burada hayatlarını verenleri yaşatma azmine bir miras gibi sahip çıkmaveyavet ederek; Çanakkale Savaşı tarihini kısaca hatırlattıktan sonra, örnek yaşam hikâyelerine de değiniyor ve en mühimsi herkesi Çanakkale Cephesi’nde yaşanan birlik ve birliktelik ruhu olan Çanakkale Ruhu’nu hissetmeye çağırıyor.
 

Çanakkale Savaşı’nın ve orada canlarını veren şehitlerimizin neler için fedakârlıkta bulunduklarının tam anlamıyla bilinmesinın; ortaya konan birlik ve birliktelik ruhunu, yani Çanakkale Ruhu’nu milletimize anlatmanın tam zamanı!

Çanakkale Ruhu kitap özeti

Çanakkale Ruhu pdf oku

Çanakkale Ruhu Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu