Tarih Kitapları

Çanakkale 1915 Pdf indir

Çanakkale 1915 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 128 sayfadan oluşan Çanakkale 1915 kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yetkin İşcen tarafından kaleme alınan Çanakkale 1915 isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 22 x 30 cm ebatındadır. Çanakkale 1915 kitabını 9786050699807 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çanakkale 1915 pdf oku indir.

Çanakkale 1915 pdf indir

Dünyanın merkezinde bulunan coğrafyamız içinde yaşayan her Türk vatandaşının geleceğe emin adımlarla yürüyebilmesi için; ülke tarihini geniş bir şekilde, eksiksiz ve doğru olarak öğretme maksadıyla hareket eden Hisart Canlı Tarih Müzesi Kültür Yayınları, “Çanakkale 1915” kitabı ile Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen yönlerini mercek altına alıyor.
Hisart Canlı Tarih Müzesi Kültür Yayınları’nın birincisi olan bu kitap vesilesiyle, 1. Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’ne ait dünyanın o zamana dek gördüğü en kuvvetli donanmayı mağlup eden ve ardından hemen hemen 9 ay süren kara muharebelerinde Çanakkale’yi kahramanca savunarak “Çanakkale Geçilmez” sözünü tüm dünyaya ezberleten Kahraman Mehmetçiklerimizin aziz anıları da yâd ediliyor.
 
Çanakkale Savaşları 29 Ekim 1914 tarihinde 1. Dünya Savaşı’na dâhil olmamızla başlayıp 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına kadar devam eden Milli Mücadele savaşlarımızın en mühimsidir.
Çanakkale Savaşları’nın bilinmeyenlerini gün yüzüne çıkaran bu kitap, bunun yanı sıra tarihimizin yanlış yahut eksik bilinenlerini de aydınlatıyor.
 
Çanakkale 1915’te yazar Yetkin İşcen; “Türk askerinin ‘Mehmetçik’ olma hikâyesi, Cihad-ı Ekber, Kraliçe’nin Sultan’dan istediği Çanakkale Topu, tahta savaş gemileri, Gönüllü Bombacı Ali Reşat, Alman Hemşire Erika, Seyit Onbaşı, Esir Edilemeyen Sfakat, savaş kaçakları ve ilk kan nakli” gibi onlarca tarihi olayı kendi ilgi çekici üslubuyla ve  belgeleriyle ortaya koyuyor.
Hisart Canlı Tarih Müzesi Kurucusu Nejat Çuhadaroğlu kitabın önsözü için kaleme aldığı yazıda, “Tarih; Matematik, Fizik ve Kimya kadar mühim bir bilim dalıdır. Tarih; bireylerin, milletlerin ve devletlerin belleğidir. Tarihinizi bilmiyorsanız geçmişiniz olamaz. Geçmişiniz yoksa geleceğiniz de yok demektir” sözü ile tarihin önemini vurguluyor.

Çanakkale 1915 kitap özeti

Çanakkale 1915 pdf oku

Çanakkale 1915 Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu