Tarih Kitapları

Cami Pdf indir

Cami pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Cami kitabı Ciltli olarak çıkarılmıştır. David Macaulay tarafından kaleme alınan Cami isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 20 cm ebatındadır. Cami kitabını 9789752563155 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Cami pdf oku indir.

Cami pdf indir

Tarihte iz bırakmış medeniyetlerin mimari şahaserlerini tanıttığı kitaplarıyla dünya çapında bir çok ödüle lâyık görülmüş olan yazar, 16. yüzyılda Osmanlı Devleti’nde tipik bir caminin, külliyesiyle birlikte yapılış sürecini anlatıyor. Metin, hoş bir hikâye şeklinde kaleme alınmış. Camiyi yaptıran Süha Mehmed Paşa, mimarbaşı Hüseyin Efendi ile ustaları, hikâyenin başkahramanları olarak rol alıyorlar. Tamamı renkli, olağanüstü çizimlerle süslü kitap, caminin ilk taslaklarının çizilmesinden başlayıp şerefelere ve cam süslemelerine varıncaya kadar bütün ayrıntı kısmı gösteriyor. Külliyenin medrese, aşevi, şifahane, imarethane, hamam, çeşme, bedestan ve hazire gibi bölümleri de işlevleriyle birlikte tanıtılıyor. Böylelikle külliyesiyle birlikte bir caminin Türk-İslam toplumundaki yeri ve önemi yansıtılıyor.
Sadece çocukların değil, büyüklerin de ilgiyle okuyabilecekleri ve uzun seneler faydalanabilecekleri bir kitap. Yazarın ifadesiyle: Torunlarımızın torunları için…
Bana öyle geliyor ki, dinî mimarinin en iyi emsallari, insanlığın en görkemli başarıları arasında yer alır. Biz insanlar, daha yüce bir varlığın hizmetinde çalıştığımızda sınırlarımızı, hatta beklentilerimizi aşabildiğimizi görürüz. Temelleri imanla atılan ve aklıselim ile göklere git gide artan bu binalar, eşine dünyevi amaçlarla yapılan binalarda rastlanmayan bir azmin, dehaya varan bir ustalık ve sanatkârlığın ürünüdür.
– David Macaulay

Cami kitap özeti

Cami pdf oku

Cami Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu