Akademik Kitaplar

Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 360 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Eylül 2015 nolu ISBN numarasına sahip Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Tim StranglemanÇalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Çalışma meselesi, sosyal bilimlerin bir çok alanının bir kesişme noktasını oluşturmaktadır. İktisattan, işletme yönetimine, kamu yönetiminden siyaset bilimine, insan kaynakları yönetiminden sosyal politikaya ve psikolojiye ve tabi ki sosyolojiye kadar bir çok alan şu veya bu biçimde, merkezi yahut tali bir mesele olarak çalışma temasını içerir. Lakin öte yandan ironik bir biçimde hem sosyal bilimler içinde hem de yaşamın içinde bu denli merkezi bir tema olan çalışma genelde kendi başına geniş bir şekilde bir biçimde incelenen ve ilgi toplayan bir alan olamamıştır. Dolayısıyla bu konuyu çalışmak isteyenler için de derli toplu bir okuma metnine erişmek bi hayli zordur. Bu zorluk özellikle Türkçe okuyucu için çok daha barizdir.

Çalışma sosyolojisi alanında Türkçede temel okuma metinlerinin sayısı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı bu alanın hem öğrencileri hem de öğreticilerinin yüz yüze bulundukları temel meselelerin başında derli toplu bir okuma metninin eksikliğidir. Bu kitap, bu alandaki eksikliği girmeye yönelik çabanın bir parçası olarak kabul edilebilir. Tim Strangleman ve Tracey Warrenin kitapları hem çok zengin bir referans tabanı sunmakta, hem bu literatürün genelde ihmal ettiği örneğin ev işleri ve işsizlik gibi bazı konuları içermekte hem de başka bir çalışma sosyolojisi kitabında bulunması çok zor olan çalışmanın temsilleri gibi konuları içermesi ile son derece zengin bir muhteva sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kitap, bütün bölümleri aynı sistematik mantık örüntüsü ile sunarak okuyucuya konuları takip etmede kolaylık sağlamaktadır. Kitap bu donanımlarıyla çalışma sosyolojisi okumak isteyen lisans ve lisansüstü düzeyindeki öğrenciler için yeni ufuklar vadediyor.

Etiketler: Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Çalışma ve Toplum Tim Strangleman Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu