Pdf Kitap

Cahiliyye’yi Farklı Okumak Pdf indir

Cahiliyye’yi Farklı Okumak pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Cahiliyye’yi Farklı Okumak kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mehmet Azimli tarafından kaleme alınan Cahiliyye’yi Farklı Okumak isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 21 cm ebatındadır. Cahiliyye’yi Farklı Okumak kitabını 9789944162906 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Cahiliyye’yi Farklı Okumak pdf oku indir.

Cahiliyye’yi Farklı Okumak pdf indir

İslam dinini tanıtma amacındaki kitapların çoğundaki anlatım tarzı genelde şu biçimdedir: “Hz. Peygamber’in getirdiği sistem, çiçeği burnunda bir dindir. Eskilerin hepsini ortadan kaldırıp, yeni hükümler vaz eden bir inkılaptır. Hz. Peygamber Cahiliyye’yi tamamen ortadan kaldırıp çiçeği burnunda bir devrim yapmıştır.”

Esasen böyle bir anlayışın yaygın bir biçimde kullanılmasının nedenini resmi tarih algısıyla ifade edebiliriz. Nasıl ki resmi tarih algısında Cumhuriyet ile birlikte adeta herşey sıfırdan kurulmuş gibi anlatılıyor ve Osmanlı bütün kötülüklerin anasıymış gibi ifade ediliyorsa, aynı mantık İslam Tarihi yazılırken de uygulanmıştır. İslam’ın güzelliklerini ortaya koyma adına önceki dönem olan Cahiliyye çağı tamamen kötü, vahşi bireylerin yaşadığı bir dönem, kızların diri diri toprağa gömüldüğü bir zaman olarak aktarılmalıydı ve ne yazık ki böyle de yapıldı.

Cahiliyye’yi Farklı Okumak kitap özeti

Cahiliyye’yi Farklı Okumak pdf oku

Cahiliyye’yi Farklı Okumak Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu