Pdf Kitap

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları Pdf indir

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları kitabı 299 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları isimli kitap 9786057646750 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları kitabını 25.05.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları pdf oku indir.

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları pdf indir

Çağdaş felsefede, fiziksel unsurlardan oluşan bir doğada yaşanan bilinçli bir canlı olmanın anlamı nedir? Bilincin beyin yahut bedene indirgenemeyen doğaüstü bir ilkesi var mıdır?
 
Doğalcılık ile teizm birbiriyle çelişir mi? Bilince dair bilimsel bulgular teizmle çelişmeyecek hatta izah gediğini kapatacak biçimde yorumlanabilir mi?
 
Bu soruların kuşatıcı bir biçimde ele alınması, mevcut kuramlarla yüzleşmeye ve olabilecek olduğunca bu kuramların din felsefesi ile ilişkisini kurmaya bağlıdır.
 
Din Felsefesi Derneği’nin Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ortaklığıyla 13-14 Eylül 2019’da gerçekleştirdiği “Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları” başlıklı atölye çalışmasının ürünü olan bu kitap, öne çıkan kuramları söz konusu bağlamda masaya yatırırken konuya ilişkin tartışmalara güncel bir katkı sunuyor.
 
Yazarlar:
Ayhan Çitil, Cengiz Ekemen, Eyüp Süzgün, İshak Arslan, M. Zahit Tiryaki, Selim Değirmenci
 
Müzakereciler:
Ahmet Uğurlu, Enis Doko, Latif Mustafa, Merve Koyuncu, V. Metin Demir

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları kitap özeti

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları pdf oku

Çağdaş Felsefi Bilinç Kuramları Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu