Tarih Kitapları

Büyük Vatan Savunması Çanakkale Pdf indir

Büyük Vatan Savunması Çanakkale pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Büyük Vatan Savunması Çanakkale kitabı 160 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Büyük Vatan Savunması Çanakkale isimli kitap 9789755016733 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Büyük Vatan Savunması Çanakkale kitabını 01.10.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Büyük Vatan Savunması Çanakkale pdf oku indir.

Büyük Vatan Savunması Çanakkale pdf indir

Birinci Dünya Savaşı aslında bir vatan savunmasıdır. Çünkü emperyalist devletler, zayıflayan ve parçalanmaya başlayan Osmanlı İmparatorluğu’nu bu saldırı sonunda tarihin tozlu sayfalarına gömüp topraklarını aralarında paylaşmak istiyorlardı. Zaten bu amaçla savaştan önce kendi aralarında toplanıp bir paylaşım yapmışlardı.
Çanakkale Savaşı, yalnızca bizim ulusal tarihimizin değil dünya tarihinin de seyrini değiştirdi. Türk milleti, Çanakkale’de uzun süre direnip emperyalist güçleri Boğazdan geçirmeyince müttefiklerinden yardım bekleyen Çarlık Rusyası’nda sıkıntılar son noktaya vardı ve sonunda ihtilal oldu. Böylelikle Birinci Dünya Savaşı’nda düşmanımız olan Rusya, Kurtuluş Savaşı’nda dostumuz oldu. İngiltere ise yenilmezliğini yitirerek bir çok yerdeki sömürgesini kaybetti ve ardından dünyaya hakimiyeti kırıldı.
Bu kitap, bu büyük destanı kanıyla yazan kahraman asker ve komutanlarımızın yaşadıklarını ifade etmektedir.

Büyük Vatan Savunması Çanakkale kitap özeti

Büyük Vatan Savunması Çanakkale pdf oku

Büyük Vatan Savunması Çanakkale Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu