Pdf Kitap

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) Pdf indir

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 400 sayfadan oluşan Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Fuat Sezgin tarafından kaleme alınan Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) kitabını 9786257236515 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) pdf oku indir.

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) pdf indir

Bu kitap, Buhârî’nin Sahîh’ini ciddi tedkik etmeden verilen bir çok yaygın ve yanlış kanaati düzeltmektedir.
Bu yanlış kanaatlerden biri; Buhârî’nin Sahîh’ini oluştururken İslam ülkesinin muhtelif yerlerini bir bir dolaşarak hadis rivayetlerini şifahi olarak topladığıdır. Lakin bu eser, Buhârî’nin faydalandığı olabilecek birkaç yazılı kaynağı ortaya koymaktadır.
Diğeri ise Buhârî’nin isnadı ilk defa ilim hâline getiren kişi olduğu yönündedir.

Hâlbuki rivayetler zincirini bertaraf edip hadis ve haberleri çeşitli tabirlerle kitabına geniş ölçüde alan Buhârî, rivayetler zincirini Peygamber’e kadar yükselten musned bir hadis kitabı meydana getirmek şeklindeki prensibe sadık kalmamış, oldukça önemli biçimde isnadın otoritesini sarsan ilk kimse olmuştur.

Bu eser, bir literatürün sıra sıra nasıl değerlendirilebileceğinin metodunu sergilemektedir.

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) kitap özeti

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) pdf oku

Buharî’nin Kaynakları (Karton Kapak) Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu