Edebiyat Kitapları

Buda’da Bir Boşanma Pdf indir

Buda’da Bir Boşanma pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Buda’da Bir Boşanma kitabı 168 olarak çıkarılmıştır. Sandor Marai tarafından kaleme alınan Buda’da Bir Boşanma isimli kitap 9789750853890 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Buda’da Bir Boşanma kitabını 18.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Buda’da Bir Boşanma pdf oku indir.

Buda’da Bir Boşanma pdf indir

İkinci Dünya Savaşı öncesi Budapeşte. Hukukçu bir aileden gelen Yargıç Kömives elindeki boşanma dosyalarını incelerken içlerinden biri dikkatini çeker: Okuldan tanıdığı Doktor Greiner ve karısının boşanma davasıdır bu. Kömives, doktorun karısıyla da önceden birkaç kez karşılaşmıştır. Ne var ki daha boşanma davası görülemeden o akşam evine döndüğünde davetsiz bir misafir onu beklemektedir… Bir yanda çalışkan, inançlı ve sorumluluk sahibi Kömives’in temsil ettiği değerler… Öte yanda bu görünüşün altındaki, yüzeye çıkmayı bekleyen karanlığı kurcalamaktan geri durmayan, saplantılı ve ihtiraslı kişiliğiyle Greiner… Tutkuyla sevdiği ama ilişkilerindeki yabancılaşmanın önüne bir türlü geçemediği karısı Anna…
 
Buda’da Bir Boşanma, iki Dünya Savaşı arasındaki zamanda toplumsal ve insani değerlerin sorgulanışının ve giderek çözülüşünün romanı.
 
“Bu gece çok uzun bir seyahate çıkmıştı. İnsan kibirli olmamalıydı! Çünkü uykuyla bu dünya arasında gidip gelirken kendi kaderine bile sahip olamayabilirdi. Bilmediği bir şey, tanımadığı bir amaç insanın ruhuna yön verebiliyordu. O bu dünyaya, bu önünde duran gördüğü ve bildiği dünyaya inanmak istiyordu. Ama kibirli olmamalıydı, öteki, yani bilmediği dünveya orada duruyordu işte!”

Buda’da Bir Boşanma kitap özeti

Buda’da Bir Boşanma pdf oku

Buda’da Bir Boşanma Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu