Çocuk Kitapları

Bu İşte Bir Köstebek Var Pdf indir

Bu İşte Bir Köstebek Var pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Bu İşte Bir Köstebek Var kitabı 88 olarak çıkarılmıştır. Cary Fagan tarafından kaleme alınan Bu İşte Bir Köstebek Var isimli kitap 9786052854181 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Bu İşte Bir Köstebek Var kitabını 09.10.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bu İşte Bir Köstebek Var pdf oku indir.

Bu İşte Bir Köstebek Var pdf indir

Düşüncelerinize dikkat edin! Çukurun dibinde ”filozof” bir köstebek var…

Eserleri ondan fazla dile çevrilen ödüllü yazar Cary Fagan, aile içi ilişkiler ve iletişim konularını ele aldığı Bu İşte Bir Köstebek Var‘la, ebeveyn tutum ve davranışlarının çocuklar üzerindeki tesirini tartışıyor. 

Aileyi bir arada tutan değerlere değinirken ”aile içi demokrasi kavramı”na da temas eden bu düşündürücü roman, savrulmakta olan bir ailenin yaşadığı poblemleri, evin en küçüğünün gözünden paylaşıyor.

Fagan, öfke kontkarakterinin önemi gibi, bireyin ruhsal ve sosyal yaşamına tesir eden hassas bir noktaya dikkat çekerken; karşılıklı ilişkilerde sevgi, saygı ve hoşgörüden ödün vermemek gerektiğine de vurgu yapıyor.  

Ailesinin ”aniden” aldığı taşınma kararına büyük tepki gösteren ve öfkeyle evden fırlayan Danny, önüne bakmadan koşarken, dev bir inşaat çukuruna düşer. Dipsiz bir karanlığın doldurduğu bu koca çukurda, yanında okul çantasından ve zekâsından başka hiçbir şey yoktur. Yerin metrelerce altında düşüncelere dalıp öfkesini dindirmeye çalışırken; şiir tutkunu, ”filozof” ruhlu bir köstebekle karşılaşır. Bir an önce sakinleşip bir çıkış yolu bulmalıdır. Pek çok şey dener ama başarılı olamaz. Kaderine boyun eğip, çaresizce onu kurtaracak birini beklemeye karar vermişken, köstebekle dertleşmeye başlar. Hayatın güzellikleri ve aile birliği üzerine yaptıkları ”derinlikli” konuşmalar, çok geçmeden Danny’nin daha olgun ve mantıklı düşünmesine neden olmaktadır. Danny’nin, düştüğü çukurdan ve bu akıllı köstebekten öğrenecek çok şeyi mevcuttur… 

Öfkesi ve önyargıları yüzünden gerçekleri görmekte zorlanan bir çocuğun büyüme ve olgunlaşma macerasıni sayfalara taşıyan Cary Fagan; yeraltında gelişen olağanüstü bir dostluk ilişkisi üzerinden, bambaşka bir Robinson Crusoe hikâyesi anlatıyor. 

Bu İşte Bir Köstebek Var, kimi gerçekleri içselleştirebilmek, daha kolay sindirebilmek için madalyonun öteki yüzüne de bakmak gerektiğini hatırlatıyor.

Bu İşte Bir Köstebek Var kitap özeti

Bu İşte Bir Köstebek Var pdf oku

Bu İşte Bir Köstebek Var Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu