Çocuk Kitapları

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa Pdf indir

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa kitabı 1. Hm. Kağıt olarak çıkarılmıştır. Nezihe Araz tarafından kaleme alınan Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa isimli kitap 232 dilinde ve ebatındadır. Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa kitabını TÜRKÇE numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa pdf oku indir.

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa pdf indir

“Bu Dünya’dan adı Mustafa olan kimbilir kaç çocuk geldi, geçti. Ama bunların içinden biri, ilk kez biz Türkler için, bunun yanı sıra bütün insanlık için çok mühimydi. Onun hangi Mustafa olduğunu hepimiz çok iyi bilinmekte: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!
Öyle değil mi? İşte ben bu kitapta sizlere, çocukluk günlerinden başlayarak onun yaşam öyküsünü anlatmaya çalışacağım. Bu öyküyü, bütün Türk çocuklarının ince ince bilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü ufak Mustafa ilk kez Türkler için, ama aslında dünya insanlığı için çok mühim, gerçekten mühim, doğru ve büyük eylemleri başardı.”

Nezihe Araz, Mustafa’dan Mustafa Kemal’e, Mustafa Kemal’den Atatürk’e, Ulu Önderimiz’in bir insan olarak portresini ve gelişimini, ülkemizi anlamak, tarihimizi bilmek için onu doğru tanıması gereken çocuklarımıza bütün yönleriyle tarihin tanıklığında anlatıyor.

“Mustafa” belgeselinin yarattığı tartışma ortamında Atatürk’ün gözlerden kaçan birden çok boyutunu çocukların anlayabileceği dilde ortaya koymayı başaran ve çıktığı günden bu yana kaybolmayan bir okur ilgisiyle karşılanan eser yeniden en ön plâna çıkmış durumda…
 

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa kitap özeti

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa pdf oku

Bir Zamanlar O da Çocuktu Adı Mustafa Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu