Edebiyat Kitapları

Bir Taşra Papazının Güncesi Pdf indir

Bir Taşra Papazının Güncesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Bir Taşra Papazının Güncesi kitabı 272 olarak çıkarılmıştır. Georges Bernanos tarafından kaleme alınan Bir Taşra Papazının Güncesi isimli kitap 9786057639738 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Bir Taşra Papazının Güncesi kitabını 17.01.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bir Taşra Papazının Güncesi pdf oku indir.

Bir Taşra Papazının Güncesi pdf indir

“Saat bir: Köydeki son lamba da yeni söndü. Rüzgâr ve yağmur.

Aynı yalnızlık, aynı sessizlik. Ve bu sefer engeli aşma veya tersine çevirme umudu yok. Üstelik hiçbir engel de yok. Hiçbir şey. Tanrım! Nefes alıyorum, geceyi içime çekiyorum, gece ruhumdaki akıl almaz, hayal edilemez boşluktan içeri giriyor. Ben gecenin ta kendisiyim.”

Kuzey Fransa’daki bir köye atanan genç bir papaz, görevine her ne kadar büyük bir tutkuyla başlamış olsa da, -tıpkı köy gibi- yalnız, çaresiz ve eksik hissetmeye başlar kendini. Buna birden fazla şeyin yol açtığu söylenebilir, ama esas mesele papazın yaşadığı uyumsuzlukta gizlidir.

Genç papaz, cemaatiyle yaşadığı her problemde önce kendi yakasına yapışır, akabinde ikiyüzlü gelenekleri, sınıfsal ayrımı değerlendirir, sonra da tüm bunların karşısında Hristiyanlığın takındığı tavrı sorgulamaya başlar. Aklındaki her soru işaretiyle birlikte cemaatinin gözünde ucubeleştiğini hissetse de, aslında o inancı ve idealleriyle hesaplaşır. Böylelikle herkes ve her şey birer sanığa dönüşür.

Bernanos’un 1936 senesinde kaleme aldığı, Fransız Akademisi Büyük Roman Ödülü’ne layık görülen Bir Taşra Papazının Güncesi, ünlü yönetmen Robert Bresson tarafından 1951’de beyazperdeye uyarlanır. Bol ödüllü bu film Bresson’u da, Bernanos’u da dünyaya tanıtır.

Bir Taşra Papazının Güncesi ilk kez Türkçede!
Güçlü Yalnızlıklara!

Bir Taşra Papazının Güncesi kitap özeti

Bir Taşra Papazının Güncesi pdf oku

Bir Taşra Papazının Güncesi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu