Çocuk Kitapları

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana Pdf indir

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Vural Kaya tarafından kaleme alınan Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana kitabını 9786053703273 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana pdf oku indir.

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana pdf indir

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana çocuk şiirleri kitabının yazarı VURAL KAYA 1975 Konya doğumlu. İlahiyat okudu. Yüksek lisansını Cahit Zarifoğlu’nun çocuk kitapları üzerine yaptı.
Çocukların ve kuşların ikindi cıvıltısı olmasa dünyanın yaşanabilir bir yer olmadığını düşünüyor. Parklara ve hayvanat bahçelerine sinir oluyor. Ağaçları ve hayvanları kendi dünyasının dışında zorla tutan bu iki yeri bir gün eline yetki geçerse yasaklamayı bile düşünüyor. Ağaçların ve hayvanların evlerinde daha mutlu olabileceğine inanmış.
Ağlayan bir çocuk görse sinirleri zıplıyor. Çocukların ağlamasına ve ağlatılmasına karşı büyük bir konsey kurma hayali var.
Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana, şairin çocuklara verdiği bir sözün yerine getirilmesi bunun yanı sıra.
Aydede göz kırpıyor, bak bu sana; 
Çoban yıldızı uyumamış hâlâ, bu bana.
 
Cıvıl cıvıl kuşlar sana; 
Gökkuşağı ile misket oynamak bana.
 
Kar yağarken mırıl mırıl kedicik sana; 
Bir ağacın yalnızlığı bana.
  
Renk renk balonlar sana; 
Uçuşan kelebekler bana.
 
Göğü sobelemek sana; 
Toprağı yüze kadar saymak bana…

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana kitap özeti

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana pdf oku

Bir Şiir Sana Bir Şiir Bana Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu