Bilgisayar Kitapları

Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 472 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.50×23.50 cm‘dir. Kasım 2018 nolu ISBN numarasına sahip Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Ahmet Naci ÇoklarBilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Kitap içinde, öncelikli olarak, günümüzün bilgisayar eğitimi çalışmalarının temelini oluşturan bilgi işlemsel düşünme ve problem çözme kavramları üzerinde durulmuştur. İyi bir düşünme sistematiğinin oluşturulmasına yönelik ilk adımların ardından algoritma ve akış şemalarıyla teknik içeriklere giriş yapılmıştır. Donanım ve yazılım kavramları, işletim sistemlerinin temelleri, bilgisayar sistemi ve dosya yönetimi ile bir bilişim sisteminin yönetim ve organizasyonuna yönelik fiziki yeterlilikler üzerine odaklanılmıştır.

Yardımcı programlar ile yazılım uygulamalarına giriş yapılmış ve devamında ofis programlarına yönelik içerikler sunulmuştur. Üretkenliğin üç ayrı uygulama alanı olarak masaüstü yayıncılık, veri tabanı yönetimi ve web tasarımı temel donanımlarıyla açıklanmıştır. Eğitim ve bilgisayar ilişkisi internet üzerinden incelenmiş, iletişim ve işbirliği teknolojileri ile bu bakış açısı desteklenmeye çalışılmıştır.

Son bölümlerde ise etik ve güvenlik kavramları üzerine odaklanılmış, bilgisayar ve İnternet’in ufak yaşlardan bu yana dijital dünyanın bir parçası olan çocuklar üzerine etkisi sorgulanmıştır. Tüm konu başlıkları birlikte ele alındığında, öğretmen adaylarının mesleki yaşamlarında ihtiyaç duyacakları temel bilişim teknolojisi yeterliliklerine sahip olmalarına yönelik kapsamlı bir içeriğin kitap içinde sunulduğu ifade edilebilir.

Etiketler: Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Bilişim Teknolojileri Ahmet Naci Çoklar Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu