Felsefe Kitapları

Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer PDF indir

Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer, pdf kitap bölümümüzde Eylül 2017 senesinde kaleme alınan Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer kitabını sizlerle paylaştık. Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer kitabının detayları..

Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer – Özeti

Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer

Beyin Bağırsak Bağlantısı – Emeran Mayer

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eylül 2017
Eklenme: Kasım 20th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 304
Yazar: Emeran Mayer
2.720

Beynimiz ile bağırsaklarımız içindeki bağlantıyı hepimiz tecrübeleriz; “doğru geldiği” için aldığımız kararlar, büyük bir toplantı öncesi midemize giren kramplar, stresli olduğumuzda karnımızın guruldaması bu bağlantının göstergeleridir. Bağırsak ile beyin içindeki diyalog, Ayurvedik ve Çin tıbbı gibi eski tedavi gelenekleri aracılığıyla kabul edilirken, Batı tıbbı beynin, bağırsakların ve bağırsak mikrobiyotasının birbirleriyle iletişim kurma şekillerinin karmaşıklığını genelde dikkate almamıştır.

UCLA’da Stres Nörobiyolojisi Merkezi’nin direktörü olan Prof. Dr. Emeran Mayer, gelişmekte olan bu bilime devrimsel ve kışkırtıcı bir bakış açısı sunarak bize sağlığımızın sorumluluğunu üstlenmek ve vücutlarımızın doğuştan gelen bilgeliğini dinlemek için bağırsak-beyin bağlantısının gücünden nasıl yararlanmamız gerektiğini öğretiyor.

Beyin-Bağırsak Bağlantısı, ağırlıklı olarak bitkisel beslenmenin bağırsak ve beyin sağlımız için neden önemli olduğunu, bağırsak-beyin gelişiminde erken çocukluk döneminin önemini ve çocuklarının iyi gelişmesine yardımcı olmak için ebeveynlerin neler yapabileceğini, aşırı stres ve endişenın gastrointestinal hastalıklar ve bilişsel bozukluklardaki rolünü, “içimizden gelen hisleri” nasıl dinleyeceğimizi ve vücudumuzun bize gönderdiği sinyallere nasıl dikkat edeceğimizi ve çok daha yükseksını anlaşılır bir dille açıklıyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu