Çocuk Kitapları

Benim Çevre Kitabım Pdf indir

Benim Çevre Kitabım pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 84 sayfadan oluşan Benim Çevre Kitabım kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ayşe Başcı Sander tarafından kaleme alınan Benim Çevre Kitabım isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 20 x 20 cm ebatındadır. Benim Çevre Kitabım kitabını 9789944343466 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Benim Çevre Kitabım pdf oku indir.

Benim Çevre Kitabım pdf indir

Çevre poblemleri, dünyamızın kanayan bir yarası. Ama bunun yanı sıra da umudumuzu asla kaybetmememiz gereken bir konu. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınları’ndan çıkan “Benim Çevre Kitabım” da bu amaçla yapılan bir çalışma. Yazar Ayşe Başcı bu kitapta, Doğa isimli ufak bir kızın doğadaki dostlarından öğrendiklerini keyifli bir dille aktarıyor ve tüm çocuklarla paylaşıyor. Kitaptaki birbirinden güzel çizimler ise Can Baytak imzasını taşıyor.

Çocuklar, dünyaya bambaşka gözlerle bakar, arada bir en büyük poblemlerin küçücük çözümlerle ortadan kaldırılabileceğini gösterirler bizlere. Çevre de bu sorunlardan birisi. Biraz hassaslıkla, bugün yaşadığımız birden fazla çevre sorunu yok edilebilir veya hafifletilebilir. Bu bilincin yaratılmasında en mühim aşamalardan bir diğeride çocukları bilgi sahibi olmanızıtir.

Ayşe Başcı’nın bu amaçla yazdığı “Benim Çevre Kitabım”, çocukları çevre ve doğa ile daha yakında zamandan tanıştırıyor. TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle yayımlanan ve yüksek sosyal pedagog Eda Demirbay denetiminde bir araya getirilen kitap, Doğa isimli ufak bir kız çocuğunun doğadaki dostlarından öğrendiklerini anlatıyor. Sade ve sıcak anlatımıyla dikkat çeken kitap, kolay akılda tutulabilir bilgileri içeriyor. Bunun yanı sıra alınacak ufak önlemlerle çevreye nasıl büyük faydalar sağlanabileceğini öğretiyor.

TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle bir araya getirilen “Benim Çevre Kitabım”ın girişinde, yazar Ayşe Başcı düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Çocukların hayata bakış açısı, hayal gücü ve umutları beni her zaman çok etkilemiştir. Bu güç, iyiye, doğruya, güzele yönlendirilirse, gelecekten endişe etmemize gerek kalmaz. Bu kitap da bu inançla yazıldı. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak, geleceğin hassas ve etkin bireylerine küçücük de olsa bir katkı sağlamak maksadıyla kağıda döküldü tüm satırlar…”

Benim Çevre Kitabım kitap özeti

Benim Çevre Kitabım pdf oku

Benim Çevre Kitabım Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu