Çocuk Kitapları

Ben Bir Hayaletim Pdf indir

Ben Bir Hayaletim pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 112 sayfadan oluşan Ben Bir Hayaletim kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Güzin Öztürk tarafından kaleme alınan Ben Bir Hayaletim isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Ben Bir Hayaletim kitabını 9786052031452 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ben Bir Hayaletim pdf oku indir.

Ben Bir Hayaletim pdf indir

“Bir hayalet olsam da görülebildiğimi hayal ediyor, böylece gerçek insan oluyordum.”

Ben bir hayaletim. Evet, bir hayalet… Yoksa niye etrafımdaki herkes adeta ben yokmuşum gibi davransın ki? Benim gibi farklı çocukları görmek biraz zormuş. Sadece ruhuyla bakabilenler görebilirmiş. Tabi bunu başarabilenler çok az doğrusu. Peki ya sen? Sen gönül gözünle beni görebilir, çekinsem hatta irkilsem bile gözlerimin içine bakıp ellerimi tutabilir misin?..
 
Mila yalnız değil. Onun gibiler her yerde. O ne bir hayalet ne de karanlığa hapsedilmiş yalnız bir deniz feneri. O yalnızca otizmli. Üstelik çok özel biri. Kimselerin sahip olmadığı yeteneklerle dünyaya gelmiş; başkaları tarafından sevilmeyi, sayılmayı, yaşadığı toplumda kabul görmeyi bekleyen, ötekileştirilmiş bir kız.
 
Otizm Mila’nın kaderi değil. Kusuru da olmamalı! Mila ölünceye kadar okula gitmek istemiyor. O da gönlünce parka gitmek, top oynamak, çimenlerin üzerinde koşmak istiyor. Kısa olaraksı Mila yeryüzündeki tüm çocuklar gibi normal olmayı hayal ediyor. Her şey hayal etmekle başlar. O halde zorlu hayat yolculuğunda Mila’ya eşlik etmeye ne dersiniz?
 
İlk kitabı Kuş Olsam Evime Uçsam’la büyük bir çıkış yakalayan Güzin Öztürk, sorun odaklı çiçeği burnunda romanı Ben Bir Hayaletim’de, öteki olarak gördüklerimizin hikâyesini anlatıyor.

Okurlarını, duyguları anlamakta ve sosyalleşmekte kuvvetlik çeken Mila adında bir kızın kendine özgü “fantastik” dünyasıyla buluşturan Öztürk, otizmli bir çocuğun insanlar tarafından görünür olma çabasını umut dolu bir kendini keşif macerasıne dönüştürüyor. Beynindeki çantada sakladığı duygu kartlarıyla yaşamı anlamlandırmaya çalışan Mila, kalp atışlarını hızlandıracak heyecan verici bir deneyim yaşayarak bütün önyargıları yıkıyor.

Ben Bir Hayaletim kitap özeti

Ben Bir Hayaletim pdf oku

Ben Bir Hayaletim Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu