Çocuk Kitapları

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası Pdf indir

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789755873701 sayfadan oluşan Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Elys Dolan tarafından kaleme alınan Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası isimli kitap Mr. Bunny’s Chocolate Factory dilinde ve Ciltli ebatındadır. Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası kitabını 04.03.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf oku indir.

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf indir

Çikolata yumurtalar nasıl mı yapılıyor?

Elys Dolan’ın yazıp resimlediği Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası, zihinleri meşgul eden bu sorunun yanıtını aramakla kalmıyor, Kümeskent’in direnişçi tavuklarının müthiş dayanışmasını da anlatıyor.

Minikleri nefis, enfes çikolataların üretildiği bir fabrikaveyavet eden kitap; iş yaşamı, üretim-tüketim, işçi-işveren ilişkisi, iş güvenliği gibi konular üzerine düşündürüyor.  

İşçi tavukların hak ve özgürlüklerini mizahın gücüyle çizgilerine dolayan bu bol ödüllü hikâye, kuvvetli diyaloglarıyla her sayfasında kıkırdatmayı başarıyor. 
 
Siz hiç fabrikatör bir tavşanla tanıştınız mı?
Peki gün boyu çikolata yiyip, çikolatadan yumurtalar yumurtalayan tavukları biliyor musunuz?

Bay Tavşan’ın çikolata fabrikası ağız sulandıran bir yer gibi gözükse de işin aslı öyle değil.
Çünkü bu fabrikanın çalışma koşulları biraz ağır! 
Mesela çikolatadan başka yiyecek hiçbir şey yok! Tatil deseniz, bir çay molası bile yok! 
O hâlde ne mi var? Bu duruma çok fena kafayı takmış bir fabrika dolusu tavuk!

“Çikolata havuzunda yüzülen yerde bu huzursuzluk da neyin nesi?” demeyin, yaşananları bir de tavukların ağzından dinleyin:

“Başlarda işler tıkırındaydı. Biz, yani tavuklar çalışıyor, Bay Tavşan’ın istediği her işi yapıyorduk. Patronumuz mutluydu, kazancından pek tatmindu. Ama bir gün, neden daha fazlasını kazanmayayım ki? diye düşündü. Tabii bunun için yapılması gereken şey, bizlerin daha fazla çalışmasıydı. Oysa bu yaratıcı(!) planın sonuçları hiç de onun hayal ettiği gibi olmayacaktı…” 

Bakalım, açgözlülüğünün pençesine düşen Bay Tavşan’a tavuklar nasıl bir ders verecek?

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası kitap özeti

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası pdf oku

Bay Tavşan’ın Çikolata Fabrikası Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu