Çocuk Kitapları

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız Kızlar ve Oğlanlar İçin Pdf indir

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin kitabı
28 olarak çıkarılmıştır. Juan Scaliter tarafından kaleme alınan Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin isimli kitap 9786052036075 dilinde ve Kuşe Kağıt ebatındadır. Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin kitabını 25.09.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin pdf oku indir
.

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin pdf indir

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız masalıyla Anti Klasikler serisini başlatıyoruz. Haklı gerekçelerimiz de azımsanmayacak kadar çok. Yıllardır bizlere anlatılan masalları, öyküleri kafamızda evirir çevirir dururuz. ‘Bize neler söylerler, neyi göstermeye çalışırlar, ne tür şeyler hissetmemizi isterler acaba?’ diye. Özellikle de şu “KLASİKLER” dedikleri, hani ninelerimizin bir zamanlar kendi ninelerinden dinleyip şimdi de bize aktardıkları masalları.
 
Epey düşünüp taşınıp araştırmaya koyulduktan sonra anladık ki bunların her biri bizlere ayrı birer ders verme peşinde. Misal verilecek olursa, Güzel ve Çirkin: Bizlere görünüşe katiyen aldanmamamız gerektiğini öğütlüyor. Deniz Kızı Masalı, kötü insanlardan uzak durmamızı öğretiyor. Külkedisi Sindirella’ysa, iyilik yapan iyilik bulur diyor. KırmızıBaşlıklı Kız’a gelince, siz siz olun tanımadığınız bireylerin kelimelerine kanmayın, annenizin babanızın sözünden sakın ha dışarı çıkmayın diyerek bizleri ta onlarca yıldan bu yana tekrar tekrar ikazp duruyor. Lakin bunun yanı sıra da tüm bu masallar bizlere ısrarla şunu dile getiriyor: Birileri hoppadanak ortaya çıkıverecek, masallar da mutlu sonla bitecek! Eğer, Kırmızı Başlıklı Kız’daki avcı çıkıp gelmese, Deniz Kızı yakışıklı prensi bulmasa, iyi kalpli büyücü Sindirella’yı kollamasa masal, masal olmuyor. Yani adeta, biraz uydurma gibi. Bir kere bunu anladık ya, hemen oturup bu, KLASİKLER! DİZİSİ’ni hazırlamaya karar verdik. Bakalım dedik, eğer ki bu masalları masalın kendi kahramanları anlatmaya kalksalar nasıl anlatırlardı. Acaba bizlere nasıl birer öğüt verirlerdi? Bu işi, Karolina adlı masal anlatıcısı ninemiz üstlendi.
 
Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız masalını Karolina anlattı fakat bu masalı dünyanın her yerinden kalkıp bir araya gelen kırmızı başlıklı kızlar yazdı. Bütün kırmızı başlıklı kızları bir araya getirmek sanıldığı gibi zor da olmamış. Çünkü bütün kırmızı başlıklı kızların kafasını kurcalayan bir sürü soru varmış zaten. Mesela “Kurt anneanneyi kandırdı, kızı da kandırdı ama neden avcıyı kandırmamış?” Halbuki kırmızı başlıklı kızlar ormandan geçecek kadar cesaretliymiş. Anneanne desen o zaten tek başına ormanda yaşayacak kadar cesur bir kadınmış. O halde masalda yanlış giden bir şeyler en başından beri varmış. Durumlar bu şekilde idrak edince Dünya Kırmızı Başlıklı Kızlar Kongresi’ni gerçekleştirmek, konuyu enine boyuna masaya yatırmak yerinde bir iş olmuş. Kongre için çağrıyı da bizim kırmızı başlıklı Ayşecik üstlenmiş. 
 

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin kitap özeti

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin pdf oku

Başka Bir Kırmızı Başlıklı Kız
Kızlar ve Oğlanlar İçin Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu