Tarih Kitapları

Başımıza Gelenler Pdf indir

Başımıza Gelenler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 512 sayfadan oluşan Başımıza Gelenler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mehmed Arif Bey tarafından kaleme alınan Başımıza Gelenler isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Başımıza Gelenler kitabını 9789758486922 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Başımıza Gelenler pdf oku indir.

Başımıza Gelenler pdf indir

93 Harbi’nde Doğu Anadolu Cephesi…

“Başımıza Gelenler” yazarı tarafından bizzat yaşanmış, büyük ve millî bir felâketi, “93 Harbi” diye bilinen 1877-78 Rus Harbi’ni tarafsız, her açıdan ele alan hikâyesidir.
Yazar kitabında savaşın görünen yüzünü anlatmasının yanında; savaşın tarihlere geçmesi olabilecek olmayan görünmeyen ve bilinmesi olabilecek olmayan iç yüzünü, subayların, erlerin, gönüllülerin ve savaş sahasındaki müslim, gayrimüslim, dost düşman, her kavim ve kabileden oluşan sivil halkın ruh durumlarını, inançlarını, duygu ve düşüncelerini, hep birlikte çekilen maddî ve beşeri kuvvetlikleri; geçirilen buhranlı ve değişken ruh hâllerini; kahramanlıkla korkaklık, cesaretle bozgun arasında gidip gelen insanî duyguları, buna neden olan eski ve yeni siyasi ve sosyal şartların mâhiyetini, gelenek görenek ve eğitim sisteminin bu hâllere olan etkilerini tespit etmeye çalışmış ve çok doğru noktalara değinerek yerinde teşhislerle geçmişimizde yaşanmış mühim bir savaşı bilinmeyenleriyle kitabına aktarmıştır…

Başımıza Gelenler kitap özeti

Başımıza Gelenler pdf oku

Başımıza Gelenler Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu