Tarih Kitapları

Barış Yapanlar Pdf indir

Barış Yapanlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Barış Yapanlar kitabı 780 olarak çıkarılmıştır. Margaret Macmillan tarafından kaleme alınan Barış Yapanlar isimli kitap 9786051710297 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Barış Yapanlar kitabını 09.10.2015 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Barış Yapanlar pdf oku indir.

Barış Yapanlar pdf indir

Bütün savaşlara son veren savaşın ardından 1919 Ocağı ile Temmuzu arasında bütün dünya çapından insanlar Barış Konferansı için Paris’te toplandı. Büyük Güçlerin önderlerinin –Woodrow Wilson, Lloyd George ve Clemenceau– bunun yanında binlerce insan; krallar, başbakanlar, dışişleri bakanları, gazeteciler, lobiciler, T. E. Lawrence, Romanya Kraliçesi Marie, Maynard Keynes, Ho Chi Minh bunun yanı sıra aynı yerdeydi.
Dünya bu 6 ay boyunca Paris’ten idare edildi. Eski imparatorluklar batırıldı, yeni ülkeler yaratıldı. Savaşı kaybetmiş ülkelere, onları yok etmeyecek en ağır cezalar belirlenirken ulusalcılarda da hayal kırıklığı yaratılmamaya çalışılıyordu. Hedef Bolşevizmin yayılmasını engellemek ve demokrasi ile akıl temelinde bir dünya düzeni kurulmasıydı. Margaret MacMillan’a göre II. Dünya Savaşının patlaması bütün bu çabaları boşa çıkarmış olsa da o insanlar diplomasiyle yapılabilecek her şeyi yapmışlardı.

“Büyüleyici bir tarih parçası.” Tony Blair, Guardian

“Tam benim sevdiğim türden bir kitap: Sakin, ama sağlam bir uzmanlığın verdiği cüretkârlıklarla dolu.” Roy Jenkins, Sunday Times
 

Barış Yapanlar kitap özeti

Barış Yapanlar pdf oku

Barış Yapanlar Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu