Pdf Kitap

Barış Psikolojisi Pdf indir

Barış Psikolojisi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Barış Psikolojisi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Akif Manaf tarafından kaleme alınan Barış Psikolojisi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Barış Psikolojisi kitabını 9786257725996 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Barış Psikolojisi pdf oku indir.

Barış Psikolojisi pdf indir

Kazananlar ölülerini kahraman ilan eder, kaybedenler ise birer suçlu. Oysaki savaşta ölenlerin hepsi kucak kucağa yatar toprağın altında. Ruhları ise senelerce savaş alanlarında savaşmaya ve acı çekmeye devam eder.
Mantığa aykırı, anlamsız bir safsatadır “barış için savaş” ifadesi. Yaşamak için ölmek, zevk almak için acı çekmek, mutlu olmak için mutsuz olmak ifadeleri ne kadar anlamsızsa “barış için savaş” ifadesi de o kadar anlamsızdır.
Günümüzün insanı içsel bir savaş, içsel bir kaos içindedir çünkü hepsiyla yanılsamanın kurbanıdır. Barışa ulaşmak için kişi içsel kaosunu aşmalıdır. Lakin birisi onu teselli ederse ona düşman gibi davranır çünkü teselli, barışa mevcutturmayan zaman kaybıdır.
Şayet insan içerideki savaşta savaşmazsa dışarıda savaşmaya mecbur kalır. Lakin insan içerideki savaşa girer, savaşır, kazanır ve savaşı bitirirse dışarıdaki savaş da biter. İşte barışa ulaşmanın tek yolu budur!

Barış Psikolojisi kitap özeti

Barış Psikolojisi pdf oku

Barış Psikolojisi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu