Tarih Kitapları

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır Pdf indir

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 384 sayfadan oluşan Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yavuz Bülent Bakiler tarafından kaleme alınan Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır kitabını 9786055027513 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır pdf oku indir.

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır pdf indir

Ay ve yıldızda buluştu kaderimiz. Elçibey’in deyimiyle “Bir millet, iki devletiz.” biz. Nice baskılara göğüs germiş, ahdine vefada noksan kabul etmemiş, yekdiğerinin sancısını yüreğinde hissetmiş bir bütünün parçalarıyız. Türk soyunun yaşaması uğruna canını ortaya koyan cengâverleriz. Biz Türk’üz, Azeriyiz.

Türkistan Türkistan ve Üsküp’ten Kosova’ya isimli eserleriyle, bulunduğu coğrafyaların havasını ruhunuza taşıyan Yavuz Bülent Bâkiler, Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır’da bir yeniden diriliş destanını ve asimilasyon tehlikesine karşı direniş mücadelesinin öyküsünü kaleme alıyor. Klasik gezi ağırlıklı kitapların aksine yazar, gözlemlerini yalnızca anlık muhitle sınırlandırmayıp tarihî ve kültürel anekdotlara da yer vererek sizleri takvimler arası bir yolculuğa çıkarmış oluyor.
Bâkilerin çok yönlü ve çarpıcı üslubundan Azerbaycan’ın yetmiş bir yıllık Bolşevik esareti sürecini, bir milletin özünü korumak adına verdiği savaşın ayrıntı kısmını okurken kimi zaman hayıflanacak, kimi zaman öfkeye kapılacak, kimi zaman da gözlerinizin buğulanmasına mâni olmaya çalışacaksınız.

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır kitap özeti

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır pdf oku

Azerbaycan Yüreğimde Bir Şahdamardır Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu