Akademik Kitaplar

Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Pdf indir

Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Siyasal Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Kitabı 142 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Temmuz 2019 nolu ISBN numarasına sahip Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi kitabının yazarı A. Şirin OkyayuzAyrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Kitabı Pdf indir

Günümüzde görsel-işitsel çeviri, çeviribilimin çatısı altında çok fazla çalışılan mühim bir alandır. Söz konusu alanın üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde bir yeri bulunmaktadır. Bu gelişmeye koşut olarak, görsel-işitsel çeviri şemsiyesi altında çalışılan medya ürünlerine engelsiz ulaşım için çeviri türleri şimdilerde hem politik hem akademik açıdan ilgi görmektedir. Engelli bireylerin medya hizmetlerine ulaşımini sağlamak üzere yapılan ulsuararası ve ulusal girişimler alana olan ilgiyi arttırmıştır.

Engelsiz ulaşım için çeviri ve bu konuyla ilişkili olarak farklı çeviri türleri dünya sahnesinde artık mühim roller oynamaktadır. Farklı bir çok alanı bir araya getiren çalışmalar, yeni fikirlere, metot ve uygulamalara ve hatta toplumun yapısını etkileyebilecek yeniliklere gebedir.

Bu düşüncelerden hareketle bu kitap birkaç amaca hizmet etmek için kaleme alınmıştır. Birincisi, alana yeni giren ayrıntılı altyazı çevirmeni adaylarına tanıtmaktır. Bu nedenle de ayrıntılı altyazı çevirisinin ayrıntı kısmına girilmiş ve özellikle yazım ve sunum konularına değinilmiştir. Bir diğer amaç, çevirmenlere kendi uygulamalarından farklı olabilecek bazı emsallari sunmaktır. Profesyonellerin paylaşımda bulunabilecekleri bir ortam yaratmak nihai hedeftir.

Etiketler: Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Pdf oku , Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi Pdf kitap indir, Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi pdf oku ücretsiz, Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi kitap indir ücretsiz, Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi pdf indir yandex, Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi pdf oku özet, Ayrıntılı Altyazı Çevirisi A. Şirin Okyayuz Siyasal Kitabevi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu