Çocuk Kitapları

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 80 sayfadan oluşan Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. William Shakespeare tarafından kaleme alınan Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052498590 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

Zamanın birinde deniz kıyısında, yemyeşil ormanlarla dolu, Atina adında bir şehir vardı. Bu şehir sanatçılarla dolu bir yerdi; ressamların, şairlerin, oyuncuların bunun yanında, tüccarlar ve asiller de vardı burada. Hep birlikte barış içinde, mutlu mutlu yaşarlardı. Yolda karşı karşıya geldiklarında birbirleri ile saygıyla selamlaşırlardı. Elbette zenginler ve yoksuller de vardı. Genelde ticaret yapanlar zengindi; bu tüccarların en zengini ve en bi hayli beğeni alani de Timon adında, güler yüzlü, sevgi dolu, nazik ve asil bir beydi. Timon doğma büyüme Atinalıydı. Ailesi, Atina’nın en zenginlerinden cömert bir aileydi. Timon çocukluğundan beri yardım etmeyi, paylaşmayı çok severdi ve bu sayede çok sayıda dost edinmişti. Şehrin en zengininden en yoksuline yardımı dokunmuş Timon’unetrafında, ihtiyacı olmamasına rağmen onun cömertliğinden faydalanan, bedavacı bir çok insan da vardı tabii ki. Bu bedavacı insanlar, onu övüp göklere çıkarıyorlardı. O kadar ki zengin, yoksul, herkes ona hemen hemen “Atina’nın Babası” diyordu.
Bir gün her şey değişti ve Timon kendini bir mağaraya hapsetti. Hangi olaylar bu sevecen kahramanı tek başına yaşamaya itmişti?

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Atinalı Timon Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu