Çocuk Kitapları

Aslan Firarda Pdf indir

Aslan Firarda pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Aslan Firarda kitabı 123 olarak çıkarılmıştır. Cary Fagan tarafından kaleme alınan Aslan Firarda isimli kitap 9786052851838 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Aslan Firarda kitabını 16.01.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aslan Firarda pdf oku indir.

Aslan Firarda pdf indir

Aman dikkat! Şehrin ortasında bir aslan var!
Şapkada Eriyen Bay Karp’tan tanıdığımız Kanadalı yazar Cary Fagan’ın yeni kitabı Aslan Firarda, alışılagelmiş dostluk hikâyelerini bir kenara bırakıyor; yüz elli kiloluk bir aslan ile ufak bir kız çocuğunun kalpleri yumuşatan arkadaşlıklarına odaklanıyor.
Fagan’ın, ufaklük anılarından esinlenerek kaleme aldığı bu naif öykü, bir tren kazası sonucu, ait olduğu sirkten kopup Toronto şehrindeki büyük parka sığınmak zorunda kalan yavru bir aslan ile onu evcilleştirmeye çalışan iki cesur çocuğun başından geçen hadiseleri konu ediniyor.
10 yaş ve üzeri okurlarını, 1920’lerin Kanada’sında geçen nostaljik bir yolculuğa çıkaranAslan Firarda, günümüz çocuklarının evcil hayvan besleme merakına eleştirel bir yaklaşım getirerek, bir hayvanı sahiplenmek ile onunla dostluk kurmak arasındaki ince çizgiyi başarıyla vurguluyor.
Yıl 1925. Sirklerin ve büyük sahne gösterilerinin hâlâ çok revaçta olduğu bir dönem. Kanada’nın en büyük kenti Toronto, olağanüstü bir sirke ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor; fakat… New York’tan gelmekte olan bir trenin devrilmesi, bütün planları altüst ediyor. Dahası, oradan kaçan vahşi bir aslan, şehrin göbeğindeki parka sığınıyor. Şimdi iki çocuk, onu kurtarmak için seferber…
Cary Fagan’ın akıcı ve duru üslubuyla dikkat çeken Aslan Firarda, birisine veya bir şeye gerçekten değer vermenin, onu özgür bırakmakla eşdeğer olduğunun önemini vurguluyor.
Okurlarını, hayvan hakları ve hayvan sevgisi üzerine düşünmeye sevk eden yazar, onları öte yandan da mühim bir soruyla baş başa bırakıyor: “Neden bir insan, bir hayvandan daha mühim olsun?”
 
Aslan Firarda, hayvan meraklılarını ve cesur kızları bi hayli tatmin edecek, keyifli olduğu kadar da kolay okunabilen bir macera romanı.”
Kirkus Reviews 

Aslan Firarda kitap özeti

Aslan Firarda pdf oku

Aslan Firarda Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu