Tarih Kitapları

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce Pdf indir

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 332 sayfadan oluşan Askeri Tarihte Stratejik Düşünce kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Tanju Akad tarafından kaleme alınan Askeri Tarihte Stratejik Düşünce isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 15.5 x 23 cm ebatındadır. Askeri Tarihte Stratejik Düşünce kitabını 9786053608820 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Askeri Tarihte Stratejik Düşünce pdf oku indir.

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce pdf indir

Savaş önderleri ve yöneticiler en eski çağlardan beri strateji üzerine düşünmüş, ama görüşlerini yazıya bazı zamanlarda dökmüşlerdir. 18. Yüzyılda sistemleşmeye başlayan bu düşüncelerin tarihine ilişkin incelemelerin bağımsız bir araştırma alanı olarak öne çıkması ise 20. yüzyılın ortalarını bulmuştur. Daha önce kurmay okullarına ait olduğu düşünülen konunun akademik dünya tarafından da benimsenmesi neticesinde, bu alanın incelenmesinde siviller de giderek daha çok yer almış, hatta kimi zaman askerlerden daha fazla katkıda bulunmuşlardır. Ülkemizde askeri tarih ve stratejik düşünce alanının mühim isimlerinden M. Tanju Akad’ın esas olarak Batı’daki askeri düşünce tarihine yoğunlaşan, ama örneğin Sun Tzu’yu da ihmal etmeyen Askeri Tarihte Stratejik Düşünce adlı çalışması, düşünce tarihinin bu özel alanını irdeliyor. Roma’dan Aydınlanma’ya, Fransız İhtilali Savaşları ve
Napoléon’dan Clausewitz’e, Amerikan İç Savaşı’ndan Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’na, Soğuk Savaş’tan geçerek günümüze kadar gelen fazla geniş bir zaman ve coğrafya sahasında, stratejik düşünceleri oluşturan somut koşulları ve bunların pratikte nasıl şekillendiklerini sürükleyici bir üslupla konu alıyor. Strateji, bir açıdan matematiğe, bir açıdan da sanat dallarına benzer: Yani arada birilgilenilecek bir konu değildir. Hayat boyu ilgi gerektirir.

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce kitap özeti

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce pdf oku

Askeri Tarihte Stratejik Düşünce Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu