Edebiyat Kitapları

Aşka Susamış Pdf indir

Aşka Susamış pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Aşka Susamış kitabı 192 olarak çıkarılmıştır. Yukio Mişima tarafından kaleme alınan Aşka Susamış isimli kitap 9789750741760 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Aşka Susamış kitabını 13.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aşka Susamış pdf oku indir.

Aşka Susamış pdf indir

Aslan, kafesinden çıktığı anda, eski, vahşi aslan olduğu zamandakinden daha kapsamlı bir dünyaya sahip olur. Hapsedildiği sürede onun için iki dünya çapından başka dünya yoktur. Diğer bir deyişle kafesin içindeki dünya ile kafesin dışındaki dünya. Artık özgür kalmıştır. Kükrer. İnsanlara saldırabilir. Onları yiyebilir. Yine de tatmin olamaz, çünkü ne kafesin içinde, ne de kafesin dışında bir üçüncü dünya yoktur.
Etsuko dört duvar arasında bir hayat sürmektedir. Gözü hep dışarıda olmuş kocası tifodan öldüğünde genç yaşta dul kalan kadın kendini kayınpederinin evinde bulmuş, ihtiyar adamın rahatsız edici ilgisine boyun eğmeye mecbur kalmıştır. Tek tesellisi, evin hizmetçisi Saburo’ya olan aşkıdır. Lakin bu genç adamın sevgisini kazanmak için yaptıkları felaketini hazırlayacaktır. Yukio Mişima’nın ilk romanı Bir Maskenin İtirafları’ndan sonra paylaşımı yaptığı Aşka Susamış, yazarın yaşamı boyunca kalemine klavuzluk etmiş sapkın ve saplantılı arzuyu ve sarsıcı şiddeti sahneye koyan, okuru yakalayan ve bırakmayan bir eser.
“Mişima’nın romanları çevresine korkunç ve iflah olmaz bir enteresanlık yayar; adeta sapkınlar için kurulmuş bir arafta geçiyor gibidirler.” 
Angela Carter
 
#japonedebiyatı #kadın #aşk #arzu #cinsellik #yalnızlık

Aşka Susamış kitap özeti

Aşka Susamış pdf oku

Aşka Susamış Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu