Edebiyat Kitapları

Aşık Kadınlar Pdf indir

Aşık Kadınlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257650014 sayfadan oluşan Aşık Kadınlar kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Elfriede Jelinek tarafından kaleme alınan Aşık Kadınlar isimli kitap Die Liebhaberinnen dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Aşık Kadınlar kitabını 17.02.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aşık Kadınlar pdf oku indir.

Aşık Kadınlar pdf indir

Feminist şair, oyun yazarı, çevirmen ve romancı Elfriede Jelinek, kalabalık korkusu ve sosyal fobisi sebebiyle 2004 senesinde Nobel Edebiyat Ödülü’nü almaya bizzat gidememiş ama merasimde gösterilmesi için elde edilen videoda, nota sehpasından okuduğu konuşmasında “Lisan arada bir kazara bulur yolunu ama yoldan çıkmaz,” demişti. Jelinek, Âşık Kadınlar’da da anlatacağı hikâyeye hizmet eden özel bir üslup tercih ederek kadınlığı ve evlilik kurumunun ekonomik güvenceyle ilişkisini irdeliyor.
 
Alplerde bir kadın iç çamaşırı fabrikası. Mutluluk peşinde iki kadın işçi. Brigitte ile Paula. İçinde bulundukları ekonomik sınıfı terk ettikleri, eşleri ve çocuklarıyla mutlu mesut yaşadıkları bir gelecek var hayallerinde. Bu hayale ulaşmaksa fabrikadaki çalışma şartları kadar zor. İki kadın, iki ayrı yol. Bir iyi, bir de kötü örnek.
 
Elfriede Jelinek’ten Âşık Kadınlar, güzellik, güvence, emek, evlilik, aşk, cinsellik gibi konuların kesiştiği o yerde dolaşan ve sözünü kesinlikle sakınmayan bir roman.
 
“Romanları ve oyunlarındaki sesler ve karşı seslerin müzikal akışı, dile ait müthiş bir coşkuyla toplumsal klişelerin saçmalığını ve baskıcı kuvvetini açığa çıkarıyor.” –Nobel Ödülü Akademisi
 
“Jelinek’i yorumlayan eleştirmenlerin olumlu veya olumsuz uçlara çekilmesi çok enteresan; akademisyenler olumlu bakarken, gazeteciler olumsuz. Jelinek’in etrafında yarattığı güç alanı bu işte.” –Tim Parks

Aşık Kadınlar kitap özeti

Aşık Kadınlar pdf oku

Aşık Kadınlar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu