Tarih Kitapları

Arusi Seyahatnamesi Pdf indir

Arusi Seyahatnamesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257555357 sayfadan oluşan Arusi Seyahatnamesi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Mehmet Hakan Alşan tarafından kaleme alınan Arusi Seyahatnamesi isimli kitap 30.06.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Arusi Seyahatnamesi kitabını Abbas Öztürk numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Arusi Seyahatnamesi pdf oku indir.

Arusi Seyahatnamesi pdf indir

Başlangıçta Söz vardı. Söz, Hakk’la birlikteydi ve Söz Hakk’dı. Her şey O’nun [Logos] aracılığıyla var oldu, var olan hiçbir şey O’nsuz olmadı. Yaşam O’ndaydı ve yaşam bireylerin ışığıydı. Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi. Işık nûrdu. Doğu da Batı da O’nun nûruyla aydınlandı. Artık nereye dönülürse dönülsün Hakk’ın nûru ve yüzü oradadır. Çünkü Hakk, insanı kendi sûretinde yarattı; dahası, insana kendi rûhundan üfledi ve hiçbir şeyde, insanda zâhir olduğu kadar apaçık mâhir olmadı. Böylelikle Hakk, insanı mekân edindi.
 
Bu aşk’tı. Çünkü insan ve mevcudât, hayat bûsesini Hakk’dan almış ve O’na mâşuk olmuştu. Dem bu dem, Hakk ve İnsan birbirinin sırrı oldu. Ardından Hakk insana sözcükleri öğretti. Çünkü Hakk, insanı Kendine onurlu bir halifesi olarak seçmiş ve onu varlıkların en şereflisi olarak Zâtına yâran eylemişti. Böylelikle ona, Aşkın Birlik’in, Kadîm Güzellik’in, Sonsuz İyilik’in anahtarını ve sorumluluğu verdi.
 
Elinizdeki bu kitap, sizi ilk ve tek olan bu görkemli hikâyenin en başına götürüyor ve sûfîlerin patikalarından Fenâ [İlâhî Özdeşlik] ve Bekâ [İlâhî Sonsuzluk] makamlarına ulaştırıyor.
Bir varmış, bir yokmuş…
Biri varmış biri yokmuş…
Sâdece ‘O’ varmış.
Ve O, sen olmuş, sen de O!
O, sende var oldu. Sen de O’nda varolmak istiyorsan, işte anahtar elinde.
İkrâ! [Oku!] 

Arusi Seyahatnamesi kitap özeti

Arusi Seyahatnamesi pdf oku

Arusi Seyahatnamesi Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu