Ders Kitapları

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller Pdf indir

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 527 sayfadan oluşan Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Şener ŞahinProf. Dr. Hüseyin GündayDoç. Dr. Fadime Kavak tarafından kaleme alınan Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16.5 x 23.5 cm ebatındadır. Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller kitabını 9786054487998 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller pdf oku indir.

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller pdf indir

Elinizdeki soru bankası, Arap dilinin en çetrefilli alanlarından birisi olan harf-i cerler hususunda özel olarak hazırlanmış ilk test kitabıdır. Muhtevasındaki toplam 150 testin her biri, sıkıcı olmaması maksadıyla standart biçimde 25 sorudan oluşturulmuş; bunun bunun yanında 150 adet testin yanıt anahtarları ile, testlerdeki cümlelerde geçen sözcük hazinesine dair nispeten kapsamlı bir sözlükçe kitabın arkasına eklenmiştir.

Sorularda bulunan cümle materyalleri, nitelikli Arapça dini metinlerden ve edebi ürünlerden özenle seçilmek suretiyle; bunun bunun yanında günümüz Arap medyasının zengin arşivinde yoğun ve dikkatli bir tarama neticesinde elde edilmiştir.

Bunun yanında kitap, adaya, YDS türündeki Arapça test sınavlarında en fazla karşılaşabileceği harf-i cerli fiilleri iyice kavrayıp pekiştirme imkânı sunmakta, Arap dilinin bu en netâmeli hususunda meleke kazandırmayı hedeflemektedir.

Bunun yanı sıra kitap, adayın harf-i cer hususundaki birikimini yalnızca mazi, muzari ve emir fiillerin kullanımındaki tecrübe yönünden test etmemekte; ilave olarak ism-i fail, ism-i mefûl ve mastar gibi türemiş isimlerin (fiilimsilerin), bununla birlikte kullanıldıkları harf-i cerlere de sürekli olarak atıflar yapılmaktadır.

Kuşkusuz, elinizdeki kitabın, önceden yine yazarlar tarafından telif edilmiş olan Arapça’da Harf-i Cerli Fiiller adlı çalışma ile koordineli biçimde götürülmesi, bu dili sevenlerin emeklerini çok daha verimli hâle getirecek; adayın testlerdeki başarısını ikiye katlayacaktır.

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller kitap özeti

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller pdf oku

Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu