Edebiyat Kitapları

Arafta Pdf indir

Arafta pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 456 sayfadan oluşan Arafta kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. George Saunders tarafından kaleme alınan Arafta isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Arafta kitabını 9786055060848 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Arafta pdf oku indir.

Arafta pdf indir

“Herkes acı çekiyordu veya çekmişti veya çekecekti. Hayatın doğasında vardı bu.”

Ölmek nasıl bir şey?
Yaşayan en iyi öykücülerden biri olarak gösterilen George Saunders, uzun süredir heyecanla beklenen ilk romanında, bu can alıcı sorunun yanıtını arıyor. Oysa bu sorunun yanıtı meçhul; kimsenin bilmediği, bilse bile insanlara nasıl aktaracağını bilemediği, gizemli bir yanıt bu. Arafta kalan kişi, Amerikan İç Savaşı’nın kahramanı, eski başkan Abraham Lincoln’ın oğlu Willie Lincoln; ve ona eşlik eden onlarca başka hayalet… Herkes geriye dönmenin, Lincoln ise devam etmenin ve huzura kavuşmanın peşinde. Lakin bilmedikleri mühim şeyler var: Bazı darbeler, kırılgan insanlara fazla ağır gelebilir; darbeler insanı bitirebilir veya zirveye taşıyabilir…
 
Ezber bozan kalemiyle George Orwell, Kurt Vonnegut gibi yazarlarla karşı karşıya geldirılan George Saunders’ın, Lincoln’ın yedi yaşındaki oğlunu kaybetmesinden yola çıkarak, teatral bir atmosferde ve deneysel bir anlatım şekiliyle kurguladığı bu müthiş etkileyici kitap, ölüm, kayıp ve yas kavramlarına okurun hiç alışık olmadığı bir perspektiften yaklaşırken, dönemin Birleşik Devletleri’nin arka planını anlatmaktan da geri kalmıyor. 

Folio Ödüllü yazar, klasik roman kalıplarını yıktığı Arafta‘da, sanat tarihinin heykel başyapıtlarından Michelangelo’nun ünlü Pietà eserine de çeşitli göndermelerde yer alıyor.
 
Amerika ile aynı anda Türkiye’de de yayımlanan Arafta, zihin zorlayan kurgusu, alışılmadık şekili ve acıyı bile bir mizah ögesi haline getirebilen üslubuyla, okurun önünde çiçeği burnunda ve deneysel bir patika açıyor.

 
“Sevdiğimiz her şey sonlanmak zorundaysa sevmeye ve yaşamaya nasıl devam ederiz?”
 

“Kimse acı, kayıp, talihsizlik ve mahrumiyet üzerine George Saunders kadar etkili yazamaz.” Michiko Kakutani, The New York Times

Arafta kitap özeti

Arafta pdf oku

Arafta Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu