Çocuk Kitapları

Antarktika’yı Aşmak Pdf indir

Antarktika’yı Aşmak pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Antarktika’yı Aşmak kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ernest Shackleton tarafından kaleme alınan Antarktika’yı Aşmak isimli kitap 9789752566132 dilinde ve 13 x 19.5 cm ebatındadır. Antarktika’yı Aşmak kitabını 17.10.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Antarktika’yı Aşmak pdf oku indir.

Antarktika’yı Aşmak pdf indir

“Gemilerinin batması çok üzücüydü ama yollarına devam ettiler ve asla vazgeçmediler. Çok ilham verici bir öykü.” Thomas, 14
21 Kasım akşamı saat 5’te buzlar, tıpkı cenazelerde tabut taşıyanlar gibi geri çekildikten sonra, Endurance suya biraz daha gömüldü ve burnu gökyüzüne doğru dikildi. Gemimiz bize veda ederken usulca bekledik. Çatırdayan döşemenin ve bastıran suların gürültüsü, sonunun geldiğini dile getiriyordu. Bir süre sonra da sessizliğe ve sudan mezarına gömüldü. Acı sonuna dek yiğitçe dayanan gemimiz artık yoktu. Endurance, yani Dayanıklılık, adının hakkını vermişti.
 
Gemisi Endurance Antarktika’nın buzlu sularına gömülünce Ernest Shackleton’ın omuzlarına, ekibini sağ salim geri götürme sorumluluğu yükleniyor. Tehlikeli buzulları aşıp uzak adalarda kamp kurdukları bu maceranın sonunda hayatta kalabilecekler mi?

Karaya ayak bassalar bile, içlerinden birkaçı geminin ufak sandalıyla dünyanın en tehlikeli sularını aşıp yardım getirene kadar, hiç kimse nerede olduklarını öğrenemeyecek. Acaba başarabilecekler mi?

Antarktika’yı Aşmak kitap özeti

Antarktika’yı Aşmak pdf oku

Antarktika’yı Aşmak Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu