Pdf Kitap

Annem ve Hayatın Anlamı Pdf indir

Annem ve Hayatın Anlamı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786052994511 sayfadan oluşan Annem ve Hayatın Anlamı kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Annem ve Hayatın Anlamı isimli kitap Momma and the Meaning of Life: Tales of Psychotherapy dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Annem ve Hayatın Anlamı kitabını 12.12.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Annem ve Hayatın Anlamı pdf oku indir.

Annem ve Hayatın Anlamı pdf indir

Psikoterapist Irvin Yalom bu keyifli ve düşündürücü kitabında hasta ve terapist karşılaşmalarının gizemli yanlarıyla alakalı derin incelemelerinı okuyucuyla paylaşıyor. 
 
Kendi klinik tecrübelerine dayanan öykülerde Irvin Yalom hastalarına ve kendisine dönüşüm yolunda klavuzluk ederken bir kez daha insan zihnini anlamaya çalışan korkusuz bir kâşif olduğunu ispatlıyor. Bu yolculukta manalı detaylarla ve keskin gözlemlerle kâğıda aktarılmış, daima akılda kalacak karakterlerle tanışıyoruz: Yalom’un ölüm yoldaşı Paula, terapistinin gözlemlerine kulak misafiri olunca hasta gizliliği konusuna yeni bir boyut kazandıran Myrna; Yalom’un öte yandan kendi içindeki kederi dökmek, öte yandan da şifa vermek istediği Magnolia ve tabii Yalom’un, oğlunu sevgisiyle ve onaylamaz tavrıyla boğan huysuz, bunaltıcı annesi… 
 
Her alandan okuyucular için eşsiz bir kaynak olan, terapistlerin kalbine ve zihnine belki de gayrimeşru bir kapı açan Annem ve Hayatın Anlamı insan ilişkilerinin dönüştürücü gücünü gözler önüne çıkarıyor. 
 
 
“Acıyı ve iyileşme sürecini konu eden bu büyüleyici öyküler bizi terapötik deneyimin özüne ulaştırıyor.”
Maggie Scarf 
 
Annem ve Hayatın Anlamı’nı okuyarak benzersiz bir terapistin zihnine konuk olma şansını yakalıyor ve kabına sığmayan bir ruha tanıklık ediyorsunuz.” 
Mark Epstein 
 
“Çoğu psikoterapistin aksine Yalom çok becerikli bir hikâye anlatıcısı. Öyle becerikli ki aylar ve hatta seneler süren terapi seanslarının damıtılmasıyla elde edilmiş, işin özüne dair bilgilerin zihninize nasıl basit bir şekilde yerleştiğini anlamıyorsunuz bile.”
Times Literary Supplement
 
“Irvin Yalom, Aşkın Celladı’ndaki zekice, hayranlık uyandıran hikâye anlatıcılığı kabiliyetini bu kitapla pekiştirmiş. Altı etkileyici öyküden oluşan Annem ve Hayatın Anlamı usta bir terapistin profesyonel ve kişisel tecrübeleriyle büyük değer kazanıyor.”
Kirkus
 
“Yalom bazı hastalarının kendi kendilerini iyileştirme güçleriyle alakalı müthiş emsallari bir araya toplamış.”
Booklist
 
“Irvin Yalom bir terapist olarak engin deneyimini, felsefe ve edebiyat bilgisini ve tüm insancıllığını bu kusursuz psikoterapi öyküleriyle birleştirmiş. Hastalarının terapi sürecinde faal olmasını sağlarken kullandığı becerilerin aynısını okuyucuları öykülerle bağlantıda tutmak için de kullanmış.”
David Spiegel
 
“İronik ve kendini iyi tanıyan Yalom bizi hafifçe ölüm fikriyle tanıştırıyor, deliliğin sınırına yaklaştırıyor ve kederin derinlikleriyle buluşturuyor. Onunla birlikteken hastalarıyla yaptığı sevgi dolu anlaşmanın bir benzerini yapmış oluyoruz. Kendimizi tamamen ve dürüstçe açığa çıkarıyoruz ki varoluşsal gerçekliklerle yüzleşebilelim ve yaşamlarımıza anlam, zenginlik katalım. Eminim annesi okusaydı Yalom’la gurur duyardı.”
Harold Hamis
 
“Irvin Yalom bizi şaşırtmaya devam ediyor. Canlılık, hitabet gücü, bilgelik, cesaret ve iyi bir dinleyici olma becerisi bu kitabı bizim için ömür boyu vazgeçilmez kılıyor.”
Leston Havens
 
“Bu kitabın her bir bölümünde aydınlanma yaşıyor, şiddetli duygularla doluyor ve farkındalıklar geliştiriyoruz. Sanırım kitaptaki ‘Macar Kedinin Laneti’ adlı öykü on seneler boyunca, hatta belki sonsuza dek yüksek sesle okunacak. Annem ve Hayatın Anlamı gerçek bir armağan.”
William Peter Blatty
 
“Hasta ve terapist arasındaki bağ üzerine hayranlık uyandıran bir anlatım.”
Nick Nolte
 
“Yalom bizi kuşatan şeytanlarla alakalı bir melekmiş gibi yazıyor.”
Rollo May
 
“Yalom terapinin onun için ne anlam açıkladığini bizimle paylaşıyor ve bunu kıskanılası bir açıklık ve üslupla yapıyor.”
Times Literary Supplement
 
“Irvin Yalom bu bilgece ve keyifli kitabında gerçekten de bize yaşamın anlamıyla alakalı ufak parçalar veriyor.”
Jewish Chronicle

Annem ve Hayatın Anlamı kitap özeti

Annem ve Hayatın Anlamı pdf oku

Annem ve Hayatın Anlamı Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu